Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #warszawa.

  Szpital MSWIA w Warszawie (ul. Wołoska): Brak dostępu do RTG (od środy awaria). Lekarz SOR pisze faxy aby ZRM nie woziły pacjentów. Stołeczny Dyspozytor prosi o zamieszczenie tej informacji w SIOS - brak reakcji (obawa o karę finansową z NFZ). Decyzją Dyspozytora ZRM mają wozić pacjentów "lżejszych" do SOR MSWIA - Szpital ma we własnym zakresie organizować transport pacjentów do placówek z którymi mają podpisaną umowę na diagnostykę obrazową (decyzja Dyspozytora zgodna z prawem i sztuką - dop. red.) Do chwili obecnej żaden pacjent nie został odesłany.

  SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
  W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR(przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.

  Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.

  W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.

  info za ordynatorem SOR Bielany: "Informacje o Bielanach sa nie dokładne. W sierpniu dziury grafikowo wynikają z urlopów. Kierownictwo jest- zca ordynatora. Armagedon wynika z zamknięcia jednego z oddziałów wew z powodów epidemiologicznych. Chirurdzy sa ale niestety tez jest sezon urlopowy. Kierownictwo Sor nie odpowiada za inne oddziały a głównie nie odpowiada za ilosc pacjentów przyjmowanych. dodatkowo zaznaczcie jak wspaniałe działa koordynowanie ruchem pacjentów przez miasto i koordynatorów. Zgłoszenie o zamknięciu oddziałów i wstrzymaniu przyjęć poszło 10 dni temu. Codziennie w SioS jest wykazywanych - minus 67 miejsc na oddziałach wew-tylko trzeba rozwinąć tabelkę.... ostatni wtorek - na dobie 49 karetek..... brak slow. To ze mój zespół ogarnie wynika tylko i wyłącznie z ich mega profesjonalizmu..... a jest nas coraz mniej."

  #skierniewice.
  Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.
  Od soboty do niedzieli 7 rano brak lekarza radiologa. W razie potrzeby pacjenci z SORu są transportowani do innego szpitala oddalonego około 30 km w celu wykonania tomografii. Badania RTG wykonywane bez opisu.

  #wejherowo.
  SOR. Brak lekarza SOR, dyżur dzienny niedziela.

  #szczecin.
  Szpital kliniczny nr 2 pomorzany blok operacyjny kardiochirurgii - dyzury nocne,weekendy i święta jedna pielegniarka i salowa.
  https://www.facebook.com/niezmojejkaretki/posts/895804440782447
  #medycyna #lekarz #szpital #ratownictwo #sluzbazdrowia
  pokaż całość

  odpowiedzi (140)

 • avatar

  Dzień Dobry Mirki i Mirabelki!

  Kolejne potężne #rozdajo do testów - zestaw podróżny w rewelacyjnej jakości- idealny na wakacje, wypad weekendowy czy do codziennego użytku, czyli:
  - ładowarkę samochodową SA-06 na dwa porty lub ładowarkę samochodową SA-05 na jeden port* lub ładowarkę stacjonarną LA-03 kompatybilna z QC 3.0 - do ładowarki na jeden port dorzucimy rewelacyjny rozdzielacz gniazda zapleczniki SA-024
  - kabel do ładowania 2 w 1 micro i typ C w oplocie lub pojedynczy z naszej oferty kabli usb w tym linku

  1. Zaplusuj ten wpis
  2. Napisz w komentarzu co byś chciał do testu z naszych produktów
  3. Czekaj na Wyniki w środę g. 10:00
  4. Zielonki mogą brać udział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Osoba, którą wybierzemy wskaże jaki zestaw potrzebuje na PW, a po kilku dniach będziemy prosić ją o ocenę i obiektywną recenzję produktów (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Ps. Nasza wyczesana koszulka już niebawem (。◕‿‿◕。)

  www.savio.net.pl/produkty - nasze produkty

  #wykopowytest #savio
  pokaż całość

  odpowiedzi (161)

 • avatar

  Protip
  Wyjechałem na tydzień i zostawiłem bazylię pod bardzo wolno kapiącym kranem. Wygląda lepiej niż w dniu kiedy ja zostawiłem.

  odpowiedzi (26)