Wpis z mikrobloga

@Mariusz_G: napiszesz dlaczego? Przez zime chciałbym nauczyć się latać przód tył, porobić proste przeloty ćwiczenia nic fancy. Mam nieopodal trochęopuszczonych budynków/ magazynów.

No chyba że napiszesz mi że przy niskich temperaturach dron lata 1min to rozumiem :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatMal: Bedziesz czesto zaliczal krety na poczatku, a elektronika nie lubi wilgoci ktorej zima jest cala masa. Tez polecam symulator, sam cwicze caly czas. Malucha do polatania zima po domu bede kupowal tez dla siebie i uwazam ze jest to dobry pomysl,zwlasza na poczatek.
  • Odpowiedz
@MatMal: oprócz wilgoci dochodzi łamiący się plastik i guma (-0) czyli głównie śmigła. Oraz lipo nie lubi niskich temperaturach od ok. 5° w dół. Loty będą krótsze, ale przed użyciem najlepiej trzymać w cieple. I łapy grabieją, ale są specjalne "rękawiczki".
  • Odpowiedz
@tomekpaluch: dzięki wielkie.

Zainstalowałem LiftOff i podłaczyłem mojego pada od xboxa, ale mam wrażenie że analogi działają za dynamicznie. Do tego często dodając throtle przekrzywiam analog w lewo/prawo. Chyba w normalnym pilocie RC nie jest to aż tak 'delikatne'?
  • Odpowiedz
@MatMal: jeżeli chcesz dobrze nauczyć się latać MUSISZ się zdecydować na aparaturę. Najtańsza dobra to flysky i6 (40$), polecana przez większość osób to frsky taranis qx7 Musisz wiedzieć że to dwa różne systemy i trzeba wybrać TYLKO jeden, dlatego polecam frsky. Model qx7 to koszt ok. 100$, polecany bo możesz rozbudować go w przyszłości (lub od razu qx7s - koszt ok. 200$ porównanie na stronie Oscara). Wszystkie części i akcesoria z
  • Odpowiedz
@MatMal: jak jeszcze nie wiesz czy będziesz chciał się w to bawić na dłużej to nie ma co szaleć. Ja kupiłem fs-i6x i żyję. Na razie nie mam ciśnienia na przejście na frsky. Oczywiście długofalowo pewnie bardziej się to opłaca...
  • Odpowiedz
@MatMal: oprócz aparatury do ekosystemu wchodzą odbiorniki. Część dronów ma wbudowany, więc siłą decydujesz się na jeden. Przy zmianie, można się liczyć że zmianą reszty. Dlatego frsky jest przyszłościowy. Ale flysky jest ok na początek, bez obaw. Nie ma tylko czujników halla.
  • Odpowiedz