Wpis z mikrobloga

Czy we Wrocławiu od poniedziałku odczuwacie wyjątkowe zakorkowanie miasta od 6 rano do zmierzchu? Ja i moi znajomi uważamy ze jedziemy dłużej niż zwykle (długo) rano do pracy i po pracy do domu a nawet w późniejszych godzinach np na zakupy. Czym to jest spowodowane ktoś coś? #wroclaw
  • 17
@Wozyack: w sumie przesadziłem. Bo ja od 6 do 9 i od 15 aż do 19. Nie wiem jako jest pomiędzy bo siedzę w pracy. Przez grunwaldzka ale korek się ciągnie przez całą trasę - cały Wrocław mam do przejechania
@Belzebub ja jeżdżę do pracy z gądowa małego na oporów samochodem na 6-14 i 13-21 i korków nie ma. Autobusem są problemy przy przesiadkach, bo mam je ma na styk i do przejścia całe skrzyżowanie na facie, więc często muszę czekać na następny autobus.
@Belzebub: jeżdżę do pracy zamiennie motocyklem i autobusem. Licząc że w obu przypadkach wyjdę o tej samej porze, teraz gdy jadę MPK wracam do domu ok godzinę później. W wakacje ta dysproporcja była znacznie mniejsza.

Niech ktoś mi powie że komunikacja zbiorowa w tym mieście jest wydajna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Belzebub: Doszło ponad 100tys. studentów. Z czego ok. 70% przyjezdni. Szacuję, że z tej grupy pewnie z 10 - 20% dojeżdża samochodami. Duża cześć z nich nie umie poruszać się po i tak zatłoczonych drogach. Obserwacja pokazuje, że ilość wymuszeń i niespodziewanych zachowań można tylko tłumaczyć brakiem rutyny. To mocno utrudnia ruch :-).