Wpis z mikrobloga

#hoi4

Kurła, nareszcie BICE* zaczyna przypominać tego z HoI3. Barbarossa -> ledwo za Dniepr doszedłem, ale 4 mln Sowieta w niewoli. Chciałem przynajmniej Moskwę zdobyć - to był błąd. Zima na BICE to nie przelewki. Moje Panzery zostały zdziesiątkowane, a armia ginie bo logistyka leży i kwiczy. Usiłowałem się zorganizować. O ile Armia Północ i Południe ogarnęły to pierwszy raz w życiu widziałem żeby AI skoncentrowało swoje siły i odwody w jednym miejscu i pchnęło je do ofensywy.

Do teraz zbieram szczenę z podłogi, gdy musiałem się cofnąć za Dniepr. Na razie kończy się zima. Wciągam AI w bagna Polesia i spróbuję je odciąć skoordynowanym atakiem dwóch Armii.

Ogólnie rzecz biorąc Kampania w Rosji wygląda jak realna. Niemcy przegrały tą wojnę przez logistykę, a bonusy AI pozwalają ZSRR produkować kosmiczne ilości sprzętu, gdzie mój jest na wagę złota.

Tylko jest niestety jeden problem: gram na "BICE Mode", który daje AI:

Miły jest też fakt iż chyba będę musiał ewakuować Norwegię, bo UK zaczęło jak wściekłe zatapiać moje konwoje.

No i jest problem z kotłami, trzeba je od razu eliminować bo AI ma minimalnie zużycie i logistykę. Ogólnie rzec biorąc: nie wiem co zrobili w ostatnich 3 miesiącach z AI, ale jestem wniebowzięty.

* https://steamcommunity.com/workshop/filedetails/?id=1137372539
Pobierz Camilli - #hoi4

Kurła, nareszcie BICE* zaczyna przypominać tego z HoI3. Barbarossa...
źródło: comment_nSWKokIn8Qyc0DekhssE3xsa2Tls05EW.jpg
  • 6
@michelney: Endsieg, tyle że Sowiety w końcu wyprztykały się ze sprzętu i mogę gnać na Wschód.

Przy czym szkoda, że złapałem buga - wszystkie research sloty mi zjadło. W Kurlandii był kocioł na 47 dywizji, w tym połowa zmech i pancerne.

No i gdyby nie fakt, że AI nie dotyczy attrition to te straty wypadałoby pomnożyć x3 XD W Alpach siedzi aliancki doomstack 30 dywizji i przez pół roku stracili może
Pobierz Camilli - @michelney: Endsieg, tyle że Sowiety w końcu wyprztykały się ze sprzętu i m...
źródło: comment_B72LHyPwFZ2YXzhB9byVVMRptbXN4U4F.jpg
No i gdyby nie fakt, że AI nie dotyczy attrition to te straty wypadałoby pomnożyć x3 XD W Alpach siedzi aliancki doomstack 30 dywizji i przez pół roku stracili może ze 2 karabiny XD


@Camilli: Attrition nie powoduje strat w ludziach. Na pewno w vanilli a nie sądzę, że jakoś wyczarowali to w BICE.