Wpis z mikrobloga

Mirki, oddając regularnie krew znalazłem się w sytuacji gdzie pośrednio potrzebuję wsparcia.

Potrzeba pomocy dla mojej znajomej w postaci krwi. Jeśli jest ktoś z Was kto może oddać krew w przeciągu 10 dni na konkretną osobę to proszę napiszcie do mnie PM (nie chcę podawać tutaj danych ze względu na ochronę danych osobowych). Wszystkim zainteresowanym i mogącym pomóc już teraz bardzo dziękuję.

#krwiodawstwo #barylkakrwi #rckik #zdrowie
źródło: comment_33zxK1ZPg7FAIq2cad7XBOVbzHEguchI.jpg
  • 13
@Testuje_Toster: Kiedyś było można. Później powstała afera, że szpitale szantażują rodziny pacjentów ("nie będzie operacji jak nie oddacie 3 jednostek") i w poczekalni rckik koczowali ludzie i prosili krwiodawców o oddanie na członka ich rodziny. Obecnie taki szantaż jest zakazany, więc niektóre rckik zupełnie zrezygnowały z takiej opcji (oddawania na kogoś obcego).
@Nemrod: Jestem w stanie to zrozumieć, ale raczej wydaje mi się, że bardziej chodzi o gwarancję zapewnienia krwi na czas operacji, żeby nie było sytuacji, że w banku jest sucho i szukaj krwi nagle, na gwałt. Tudzież może też chodzić o to żeby uzupełnić krew w banku.
@twarz-pod-butem: jak oddajesz regularnie krew to wiesz ze ta krew do niej nie trafi jak powiesz przy okienku do kogo ma iść...... jak chcesz pomoc zapisz się do klubu honorowych dawców przy PCK i promuj oddawanie krwii wśród społeczeństwa
@Maglite: Nic takiego nie napisałem, za to Ty masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W takim razie propagandę sieją od szpitali po rckik, a wy jesteście tak samo odrealnieni jak NFZ, które może sobie twierdzić jedno, a życie drugie.