Wpis z mikrobloga

Mirkowie, po długich poszukiwaniach, mam pewne ciekawe wieści dla posiadaczy CZ 75 Tactical Sports (są tu tacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)?). Jeśli posiadacie ten pistolet, to zapewne wiecie, jak ciężko w Polsce kupić do niego kaburę, nawet sportową. Wystarczy poguglać, by zorientować się, że prawie nikt nie ma ich w ofercie. Na szczęście da się to obejść, tylko trzeba trochę pokombinować. Dla przyszłych posiadaczy skompilowałem więc małe kompendium. Może wrzucę ten na beżowe forum, były tam już wątki na ten temat.

Ogólnie pierwsza rzecz, którą będą proponować sprzedawcy, lub sami możecie pomyśleć, to że przypasuje kabura od innej CZki 75, np. Shadow. Nie, nie będzie pasować, nawet nie przymierzajcie. TS ma o wiele szerszy szkielet, a nawet magazynki, przez co ładownice na tradycyjne magazynki do CZ są za ciasne.

1. Piękną kaburę do noszenia (jeśli ktoś jest masochistą, bo noszenie tego bydlaka to męka) zrobi Wam na zamówienie Kajman. Jakość wykonania na najwyższym poziomie, zarówno skórzanych jak i parcianych. Pan Kajman posiada odlew pistoletu, dzięki uprzejmości jednego z kolegów z beżowego forum, dzięki czemu może bezproblemowo wyrabiać kabury. Ceny różne w zależności od modelu, zwykle koło 200 PLN.
2. Jeśli chodzi o kabury bardziej sportowo/bojowe typu OWB, to pasują od dwóch innych pistoletów (polecam jednak indywidualnie to sprawdzić, bo mogą być odchylenia w zależności od producenta:
- CZ P-09, na przykładzie kabury IMI Defense. Kabury IMI nie każdy lubi, bo mają zatrzask zwalniany palcem wskazującym, który da się zresztą usunąć w razie potrzeby. Powiększony zrzut magazynka może nieco zahaczać o kaburę, można ją więc trochę stuningować pilnikiem. Cena IMI w sklepach to około 150 PLN
- HK USP Expert, testowane na kaburze z Piekarni Kabur Gniezno. W sklepie JM, który ma je w ofercie, cena to 179 PLN
3. Już bardziej sportowo i mniej budżetowo, można sobie sprawić takie cuda:
- Ghost The One - 539 PLN
- Wieszak DAA (740 PLN) + wkładka (299 PLN) - nie sprawdzałem czy pasuje wkładka od orange do zwykłej TSki, trochę teraz żałuję, ale wiedziałem że na razie nie mam ochoty tyle wydawać.

tl;dr: Jak nie chcesz wydawać kupy hajsu za wieszak do IPSC, to sprawdź kabury od CZ-P09 lub HK USP Expert

#bron #strzelectwo
  • 16
@avltree: Acha ta kabura IMI do której linkujesz prawdopodobnie nie pasuje do TS. Musisz szukać modelu IMI-Z1340 jeśli dobrze pamiętam - mam taką.
@avltree: No nie pokażę, ale te z1450 miały coś takiego wewnątrz przy końcu kabury i to nie pozwalało lufie wejść głębiej. Przymierzałem te z1450 i nie pasowały, zresztą żadna która była deklarowana że pasuje m.in. do shadow 2 nie pasowała. Może są różne modele tych 1450. Natomiast z1340 pasuje.
@avltree: Cześć, a pytanie z innej beczki, może pomożesz;) Stoję przed pierwszym zakupem broni, postrzelałem trochę z różnych pistoletów i najlepiej mi leży CZ 75... I teraz kierując się trochę zasadą "na pierwszą broń kup coś co ci się podoba", waham się między CZ 75 Tactical Sports a CZ 75B New Edition, cenowo wypadają podobnie, co byś bardziej polecił do czysto rekreacyjnego, statycznego strzelania do tarczy?
@positive_rate: Wybierając między tymi dwoma, subiektywnie powiem - TS. Jako stricte sportowa zabawka dużo więcej wybacza przy pykaniu sobie do tarczy, bo strzelasz sobie cały czas w single action bez żadnych blokad, na bardzo delikatnym spuście. Dłuższa linia celowania też jest przyjemna. Ogólnie ta broń więcej Ci wybaczy niż jakakolwiek inna.

Wady - bydlę przeogromne, więc jeśli chciałbyś przy okazji zastosować do noszenia, to się w w ogóle nie nadaje. Podobnie
@positive_rate: Jeszcze tak pośród CeZetek 75, to obadaj sobie Shadowy 1 i 2, można powiedzieć że trochę bardziej „uniwersalne” od TS. Do tego, jeśli chciałbyś pobawić się w IPSC, Shadow „chodzi” w klasie production (fabryczna, bez modyfikacji), do której nie łapie się TS, więc jest teoretycznie trudniej na starcie.
@avltree: obadam! Z shadow 1 też dobrze mi sie strzelało (ale przy moim zaawansowaniu to nie duży wyznacznik;)). Shadow 2 z niebieskimi okładzinami mi sie podoba, ale na strzelnicy do której jeżdżę mi odradzali, bo ich egzemplarz częściej jest u rusznikarza niz strzela, ale może to jakaś trefna sztuka...
@avltree: Cześć, pomyślałem że Cie poinformuję bo pomogłeś mi w wyborze: byłem w sklepie, pomacałem wszystko co mieli i wyszedłem z zakupioną TS:) Faktycznie w porównaniu do zwykłej 75 to wielkie bydle, ale te wady odnośnie noszenia i bezpiecznika nie będą mi przeszkadzać, bo zamierzam tylko wozić ją na strzelnicę. CZ 75 new edition jest piękna, ale raczej nie warto tyle dopłacać za te kosmetyczne zmiany względem zwykłej 75. Sprzedawca był
@positive_rate: Cieszę się że mogłem pomóc! Ja właśnie zacząłem treningi pod IPSC z moją TSką i to też jest piękna rzecz, ten pistolet jest do tego stworzony (klasa standard). Póki co trenuję z kaburą z piekarni, daje radę. Jeśli będziesz potrzebował jakichś porad, jak coś poprawić, rozebrać, złożyć, daj znać, ja swoją już rozkręcałem na czynniki pierwsze, dla sportu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miłego strzelania!