Wpis z mikrobloga

Mam nieodpłatne stałe IP, dzisiaj chce zadzwonić do operatora by przydzielił zmiennie. Zastanawiam czy na pewno dobrze robię?. W obecnych czasach wszystko można rozwiązać chmurą, dostęp zdalny teamwiever, ewentualny monitoring p2p więc do czego stałe IP jest przydatne ? Prowadzę małą firmę, ale nie widzę potrzeby stawiania publicznego serwera. Coś przeoczyłem?
#internet #siecikomputerowe #informatyka
  • 13
  • Odpowiedz
Mam nieodpłatne stałe IP, dzisiaj chce zadzwonić do operatora by przydzielił zmiennie.


@marecki22: Po co? Jeśli nawet nie widzisz dla siebie zalet stałego IP, to jakie widzisz w tym wady?

więc do czego stałe IP jest przydatne ?


@marecki22: do wygodnego wystawiania na zewnątrz własnych serwisów. Oczywiście, że wszystko da się załatwić inaczej. Ale po co kombinować, jeśli z marszu ma się do dyspozycji metodę wygodną?
  • Odpowiedz
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: od początku są problemy, z jakiegoś powodu mam bana na wielu zagranicznych platformach b2b, w tym na cały chiński internet. Część mojej działalności to import więc to przeszkadza. Do tego rok temu jakiś syf zaszyfrował dwa laptopy na raz, a ostatnio onet zablokował moją starą skrzynkę email uznając za spamera, choć praktycznie nic z niej nie wysyłam.

Przezornie chce się pozbyć tego IP, przez dwa lata nie widziałem zalet, choć
  • Odpowiedz
@marecki22: ja nie widzę żadnych zalet z dynamika. To że masz bana zawsze można zgłosić unbana ;) sprawdz sobie rbl-e czy gdzieś nie wisisz i nie propaguje się dalej w świat. Praktycznie każdy utm korzysta z tych list.
  • Odpowiedz
@cysiekw: to mały, lokalny. Zresztą i tak zignorowali moją prośbę o zmianę IP jako "technicznie niewykonalną" więc pozostaje kupić jakieś LTE na karte + modem 4g i poczekać do końca umowy
  • Odpowiedz
@cysiekw: @Jarek_P @lis6502: Jeszcze pytanie, czy dla lokalnego operatora internetu radiowego 5G zmiana IP jest rzeczywiście tak trudna, czy trafiłem na amebę na BOK ? Nawet nie chodzi na trwale stały -> zmienny, ale jednorazowo przydzielić inny IP by pozbyć się banów

@emitar dobry VPN ( nord) wychodzi drożej niż drugi internet na LTE. IP też nie zawsze jest "czyste", jak w mobilnym
  • Odpowiedz
@marecki22 jesli maja wszystko na staticu i daja zewnetrzne ze wzgledu np na brak logowania ruchu to nie beda zmienac calej politiki nat tak jest latwiej dla nich jak zrobisz numer to prokuraturza daje twoj adres publiczny ip i tyle wiedza kto to zrobil w przypadku dynamicznych musza logowac connmark i trzymac logi
  • Odpowiedz
@cysiekw: Dzięki. Pisałeś o listach RBL, nie wiesz czy Chińczycy też z nich korzystają by ewentualnie poprosić o unbana ? Nie działa praktycznie nic poza Alibabą, wszelkie strony czy to spedytora, fabryk, rządowe, Taobao zablokowane.
  • Odpowiedz