Wpis z mikrobloga

Co jak co, ale oddałbym nerkę za remaster pierwszej Mafii. To jest jedno z największych dzieł jakie wyszły spod ludzkiej ręki. Kapitalna rozgrywka (najlepszy system policji w dziejach rozrywki) i fabuła najlepsza fabuła w klimatach gangsterskich (tak, nara Godfather i cała serio GTA razem). Po tylu latach nawet gameplay wciąż daje radę i "drewniane" sterowanie dodaje uroku i poczucie czegoś innego niż w obecnych grach. Przeszedłem Mafię kilkanaście razy, obecnie znowu w to gram i wciąż jestem pod wrażeniem kapitalnie wyreżyserowanych filmików, które do dziś kopią dupę rozmachem współczesnym grom. A mapę z Mafii znam lepiej niż swoje miasto :)

#mafia
  • 3
  • Odpowiedz
@BQP: Jak sam mówisz:

Po tylu latach nawet gameplay wciąż daje radę

Ja to bym nerkę raczej oddał za Mafię 3, ale taką prawdziwą, robioną przez Czechów z Warhorse, a nie to gówno od Hangar 13.
  • Odpowiedz
@Donmaslanoz14: obczaj sobie Kingdom Come właśnie Czechów od Mafii. Pierwsza poważniejsza cut-scena i się czujesz jakbyś zobaczył od dawna niewidzianych przyjaciół, których znasz na wylot. Ale klimat inny, no i ten wkurzający pseudo realizm trochę razi, ale warto.
  • Odpowiedz