Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #nowazelandia #wakacje
Kupiłem w promo bilety do Nowej Zelandii na styczeń. Będę tam 3tygodnie na miejscu. Jakieś podpowiedzi co zobaczyć? Co zwiedzić? Myślałem aby na tydzień skoczyć na Wyspy Coocka albo Fidżi. Ale Szukam czegoś na miejscu. Będę w Auckland i mam ogarnięte spanie. Ważne że będę z 17miesiecznym dzieckiem wiec wszelkie wspinaczki i survivale odpadają.
  • 6
@Badyl69: Ale napisz co Cię interesuje. Plaże, wędrówki, czy coś jeszcze innego? Chcesz tylko północną wyspę zobaczyć, czy dwie? 3 tygodnie to nie za wiele. Raczej w takim przedziale czasowym skup się na jednej wyspie. Najlepiej na południowej, bo północna nie jest tak ciekawa. Powiem Ci, że ja na południowej spędziłem ok. 4 tygodnie na zwiedzaniu i nadal to mało. Nie robiłem nawet żadnych hike'ów dłuższych niż 1 dzień.
@yeloneck: @RomeYY: generalnie chyba zostanę na północnej. Z racji tego ze tam mam bazę noclegowa za free a chce skoczyć na tydzień gdzieś na plaże i słońce to południowa wyspa może być za droga. Chyba ze koszty podróży mogą być mega tanie to takie 2-3 dni rozważę na południowej
@Badyl69: Nie licz na nic mega taniego w Nowej Zelandii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na północnej to chyba głównie Hobbiton, Tangariro Crossing, Mount Egmont, Bay of Plenty, Taupo Lake, Hot Water Beach i w sumie dalej nie wiem. Jeśli masz bazę wypadową to i tak prawie nic z tego nie zrobisz bez nocowania gdzieś.