Wpis z mikrobloga

Zabawne jest to, że jak ze dwa, trzy lata temu pisałem, że Boniek niewiele poza PRem zmienił w związku i że na jego odbiór po prostu wpływają wyniki kadry ciągniętej przez Lewandowskiego, to w znaleziskach zasypywano mnie minusami, na mirko obrońców Zibiego też była cała masa. Dzisiaj? Zupełna zmiana, teraz takie komentarze zbierają mnóstwo plusów.

Powtórzę przy okazji jeszcze raz, z małymi dodatkami. Boniek jest lepszy od Laty. Trudno z tym dyskutować, jest inteligentniejszy, jeśli nawet chce się upaść na związkowej kasie, to nie robi tego na bezczelnego, zwiększył wpływy, pewne pozytywy są.
Jednocześnie wygląda na osobę, która nie ma najmniejszej kontroli nad całą masą struktur, a to na co ma wpływ, wywaliło się na pierwszym zakręcie.

Nic nie usprawiedliwia obecnej klęski reprezentacji. Serio, Engel, Janas czy Beenhakker o takiej kadrze mogli tylko pomarzyć. Powiedziałbyś do nich: "Elo, mam dla Ciebie podstawowego napastnika Bayernu, lidera klasyfikacji strzelców ligi włoskiej, rozgrywającego mistrza Włoch, obrońcę niegdysiejszego półfinalisty ligi mistrzów" to by Cię w dupę pocałowali, a pewnie jeszcze laskę zrobili. Powiedziałbyś, że mogą olać Wilczka który też strzela gola za golem, to by się popisali w głowę.
Jak się wczoraj zastanawiałem, kogo z dawnej kadry możnaby wrzucić do obecnej, to mi przychodzili na myśl tylko Krzynówek, Michał Żewłakow i ewentualnie Mariusz Lewandowski, przy czym oprócz Krzynówka, pozostałych raczej bym nawet nie umieścił w podstawowym składzie.

Wyniki kadry nas kompromitują. Takie testowanie też raczej nie ma większego sensu. Czy Brzęczek musi się ba własnej skórze przekonywać, że Szczęsny jest lepszy od Fabiańskiego? Czy dyrektorzy sportowi klubów nie zrobili tego za niego? Czy musi testować, czy Milik jest w lepszej formie od Piątka, skoro klasyfikacja strzelców mówi sama za siebie? Czy musi się przekonywać, że Jędrzejczyk to beznadziejny wybór? Że Reca też kiepski?
Można mnożyć zarzuty, ale to do czego zmierzam, chyba jest jasne. Brzęczek nie powinien zostać wybrany, bo ma kiepski dorobek, nie ma wizji i pomysłu. I to jest najpoważniejszy zarzut do Bońka.
Kawałka był wyborem uzasadnionym na nasze warunki. Jego Górnik opierał się na stałych fragmentach i szybkich kontrach, to się sprawdziło w reprezentacji. Jakie były mocne strony klubów prowadzonych przez Brzęczka? Słucham?

Powinniśmy mieć kogoś, kto wprowadzi kadrę na wyższy poziom i pozwoli na rozszerzenie wachlarza możliwego rozegrania akcji. Ale tu potrzebny jest fachowiec. Boniek nie chciał fachowca i dzięki temu zamiast mierzyć się w lidze narodów z najlepszymi i się rozwijać, będziemy mierzyć się z ogórkami.

#mecz #pilkanozna #takaprawda #reprezentacja
  • 23
@Slonx i ta mentalność PZPNu. Przegrał? #!$%@?. Następny. Niech jakiś trener dostanie kadrę bez względu na wyniki. Niech wprowadzi swój styl gry, niech nie ma na sobie presji, że 3 mecze przegrane i zmiana bo potem mają selekcjonerzy łańcuch i #!$%@? nie mogą próbować sowich zagrań bo #!$%@? zaraz wylecą.
@Slonx: > będziemy mierzyć się z ogórkami.
Austria - trudny rywal
Walia - z wyspiarzami zawsze było nam ciężko
Rosja - grają ostatnio dobrze
Słowacja - nie leżą nam totalnie
Szwecja - mecz ze Szwecją bez wpie*dolu to mecz stracony (wprawdzie to nawiązanie do eliminacji EURO 2000 i EURO 2004, ale pewnie dzisiaj byłoby to samo)
Ukraina - to samo co Słowacja
Irlandia - to samo co Walia
Bośnia i Hercegowina
Zabawne jest to, że jak ze dwa, trzy lata temu pisałem, że Boniek niewiele poza PRem zmienił w związku i że na jego odbiór po prostu wpływają wyniki kadry ciągniętej przez Lewandowskiego, to w znaleziskach zasypywano mnie minusami, na mirko obrońców Zibiego też była cała masa. Dzisiaj? Zupełna zmiana, teraz takie komentarze zbierają mnóstwo plusów.


@Slonx: no teraz kazdy jest fifarafa a nie mowilem? xD
@Slonx chciałem zrobić zestawienie wykop sprzed roku, gdy wchodzili Bońkowi do dupy i wykop teraz, gdy chcą mu tę dupę skopać, ale stwierdziłem, że nie warto, bo jak zwykle znaleźliby tysiąc wymówek.
@Slonx: Boniek miał dobrą pierwszą kadencję. Od drugiej coś mu się #!$%@? za mocno pod deklem. W pierwszej ważne były wyniki i PR. Dziś tylko PR. No i kolejny, który nie położy fundamentu pod jakikolwiek kierunek rozwoju piłki nożnej w Polsce.
@Slonx Sezon ledwo się zaczął. To jest zawodnik rotacji, raz gra raz nie. To nie jest gość od którego zaczyna się ustalanie składu Napoli. To może być taki sezon bo Ancelotti mówił że chce na niego stawiać i widzi go w roli trequartisty. Ale ze Zielu po świetnym starcie dramatycznie obniżył loty to gra co raz mniej.