Wpis z mikrobloga

Taki piekny zegarek znalazłem jakiś czas temu w zamurowanym schowku poniemieckim. Brakowało mu pokrętła i oddałem do naprawy do starego zegarmistrza w #wroclaw. Operacja przebiegła pomyslnie, a pan zegarmistrz poinformował mnie, że mechanizm w tym zegarku to wychwyt cylindrowy stosowany generalnie do 2. Polowy XIX. wieku. Ponadto prawdopodobnie posiada złotą kopertę pomimo braku punc. Niestety nie znalazłem żadnych informacji nt. firmy. Możliwe, że był to wyrób rzemieślniczy. Dalej sprawny. #watchboners #antyki
fireman2 - Taki piekny zegarek znalazłem jakiś czas temu w zamurowanym schowku poniem...

źródło: comment_Rx4vqFfXFPxgjVCRdrGby0QRfsp67MzL.jpg

Pobierz
  • 18
@CichyGlosZTyluGlowy Stockwell & Company never manufactured any gold or silver wares, watches or watch cases. They were carriers and shipping agents who also handled customs clearance for their customers. After 1 June 1907 they also acted as assay agents, facilitating the import into Britain of foreign gold and silver items, which were then required to be assayed and hallmarked in a UK assay office before being released for sale.
@HonyszkeKojok kolega kupił stary dom koło Kątów Wrocławskich. Robił gruntowny remont że zrywaniem podłóg i zadzwonił po mnie, bo mam wykrywacze metali. Myślał że może coś ciekawego się znajdzie w ziemi pod podłogą, bo jakis pręt był wbity w ziemię w jednym miejscu. No ale tam nic nie znalazłem, więc poszliśmy obadac strych. Zaciekawiło mnie, że wneka pomiędzy skosem dachu a ścianą pokoju obok jest krótsza niż sam pokój. Przyłożyłem wykrywacz do