Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po jakim czasie powiedzieliście osobie, z którą jesteście słowa: "Kocham Cię"? Z moim chłopakiem jestem już 3 lata, mieszkamy razem od 2 lat, ale dalej tego nie usłyszałam. Nie ukrywam, że jest mi bardzo przykro z tego powodu, z drugiej strony nie wiem, jak o tym rozmawiać, bo uważam, że takie słowa powinny być wypowiedziane spontanicznie i nie chcę wymuszać takiego wyznania. No i jest też trzecia opcja: skoro tego nie mówi, to znaczy, że po prostu tego nie czuje :( Nie chcę być w związku, w którym nie jestem wystarczająco odpowiednia dla partnera, żeby to usłyszeć... Tym bardziej, że moim zdaniem minęło już bardzo dużo czasu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 16
ZbożowaKreatura: @drlect3r: Ale co tu wyjaśniać? Jakby kochał to już by dawno powiedział. Najsilniejsze uczucia są na samym początku póki działają hormony. W stanie zakochania buduje się początek związku i miłość. Skoro przy takiej silnej chemii nic nie powiedział, to znaczy, że jej nie miał. Są ze sobą bo się przyzwyczaili i tyle. To się rozpadnie niedługo tak czy siak.

Zaakceptował: marcel_pijak}

takie słowa powinny być wypowiedziane spontanicznie i nie chcę wymuszać takiego wyznania.


@AnonimoweMirkoWyznania: I masz rację, ale weź pod uwagę, że niektórym ludziom (szczególnie niebieskim) mówienie wprost o tym co czują, przychodzi z ogromnym trudem. "Kocham cię" mogą wyrażać przez "zapnij pasy" albo "załóż czapkę, bo zimno". Chyba lepiej to czuć od drugiej osoby, niż nieustannie o tym tylko słuchać, gdzie słowa nie miałyby pokrycia w czynach. ( ͡~ ͜
@AnonimoweMirkoWyznania: A Ty nie możesz mu powiedzieć pierwsza "Kocham Cię"? Najlepiej w taki sposób w którym nie czekasz w ciszy na wymuszoną odpowiedź. Powiedz to, pocałuj go i tyle. Usłyszy, to już będzie wiedział. Piłeczka będzie wtedy po jego stronie, być może doda mu to odwagi (jeśli nie jest to typ który wyraża takie rzeczy słowami), być może skłoni do refleksji nad tym co do Ciebie czuje.
@InsaneMaiden: Była, być może musiał mieć coś w sobie, że ją pomimo tego przyciągało. Ciekawi mnie jak takie osoby reagują gdy to kobieta wyzna swoje uczucia. Zresztą, jedni nie mówią a kochają a inni mówią i średnio to w ich zachowaniu widać, więc każdy przypadek to indywidualna sprawa. Większość nie wie co to miłość i interpretuje ją po swojemu. Prawda jest też taka, że część z nas była zimno chowana i