Wpis z mikrobloga

Rodzina Huchthausens mieszkająca niedaleko Osterode am Harz ( centralne Niemcy ) jest najstarszą rodzina na świecie .Mieszkają w tej samej miejscowości od ponad ..3000 lat.Przed paroma laty archeolodzy znaleźli w pobliskiej jaskini oddalonej 2km od domu rodziny Huchthausens kości ludzkie z epoki brązu.Po pobraniu próbek DNA stwierdzono ze znalezione kości to przodkowie rodziny Huchthausens.

Wprawdzie mój tag #ciekawostkizniemiec nie jest aż tak stary ale warty subowania . ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.noz.de/archiv/vermischtes/artikel/141497/vorfahren-von-niedersachsischer-familie-leben-seit-3000-jahren-am-gleichen-ort#gallery&0&0&141497

#ciekawostkihistoryczne pozwolę sobie wstawić --) #gruparatowaniapoziomu
  • 36
@spokojnie_to_ja: Ostatnio naukowy bełkot robił odcinek o pokrewieństwie i z niego wynikało chyba że to chyba nic nadzwyczajnego mieć pokrewieństwo z kimś, kto żył 3 tys. lat temu. Chyba że mówimy tu o czymś innym.
@spokojnie_to_ja: To da się tak porówywać próbki DNA odległe o 3 tys. lat? W sumie to zawsze też możliwy jest przypadek, że w tej jaskini mieszkali przodkowie rodziny, ale później wędrowali po świecie, aż któraś gałąź rodu osiadła w tym samym miejscu.