Wpis z mikrobloga

Dobra wiadomość jest taka, że PiS mimo totalnego rozdawnictwa pieniędzy z naszych podatków i niestworzonych obietnic, totalnej manipulacji w TVPropaganda, masowego poparcia kleru i Rydzyka może przegrać w wielu miejscach. Za rok to się dopiero będą działy cuda ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazpisu #bekazkatoli #czujedobrzeczlowiek #polityka
źródło: comment_Mt1BVIKYt8GvEh8G7O12rnZoC8sSxPdm.jpg
  • 46
@xandra: Niemal skończenie z nędzą wśród dzieci to wspieranie patologii? I gdzie PiS zwiększył «golenie» pracujących ludzi? Może zwiększył VAT? A nie, to Platforma. Zwiększenie podatków dla bogatych jak najbardziej bym popierał, ale jakoś bardzo się na to nie zanosi.
@Andreth: O, dzięki za poprawienie. Chodziło akurat o przedstawianie Platformy jako jakiejś partii dbającej o ludzi (pewnie gdyby nie wybory, to wcale by tego VATu nie ruszali).
I gdzie PiS zwiększył «golenie» pracujących ludzi? Może zwiększył VAT?

@Formbi: Podatek bankowy, Opłata OZE i opłata przejściowa, Wyższa akcyza na używane samochody (w kraju który NIE MA własnych fabryk), Opłata recyklingowa, Nowe prawo wodne, Opłata mocowa, Podatek miedziowy, kwota wolna. Opóźnienia przy zwrotach VAT. Dodajmy kosmiczny wzrost cen prądu i gazu już wkrótce i dotowanie kleru na wszelkie możliwe sposoby.... No przecież nic się nie stało xDDD
Chodziło akurat o przedstawianie Platformy jako jakiejś partii dbającej o ludzi


@Formbi: No to by wymagało znacznej gimnastyki. xD Co nie oznacza, że PiS dba, bo też nie, a gardzi znacznie bardziej.
I to ma być przykład "golenia pracujących ludzi"?


@fryferykkompot: Nie, podatek miedziowy to po prostu wcale nie jest wykańczanie polskiego przemysłu xDDD Niedługo do zaoferowania będziemy mieli tylko niewolników za minimalną krajową... A nie, przecież PiS wpuszcza masowo Ukraińców.
@xandra: 3/4 (albo i więcej, nie chce mi się wszystkiego sprawdzać) opłat, które wymieniłaś, podyktowała Unia już dawno temu.

Ogólnie to nawet nie chce mi się dalej pisać i tłumaczyć, bo doskonale wiem jakie masz poglądy - odpowiadam tylko dlatego, że wydaje mi się, że mimo wszystko nie jesteś lemingiem/kupionym trolem, tylko autentycznie wierzysz w to co napisałaś.
@Bilut: Może kwestie związane z podwyżką cen energii (brak elektrowni atomowych w kraju, w którym kopalnie masowo padały), tu się zgodzę, wskaż mi źródła wzrostu pozostałych opłat, choćby ten nieszczęsny podatek miedziowy, akcyza na samochody czy nowe prawo wodne. Gdzie tu Unia maczała palce? Przypominam, że Polska nie produkuje nawet jednego modelu samochodu na skalę masową.
@fryferykkompot: Jeśli wpływa to na przedsiębiorstwo zatrudniające Polaków to JEST golenie pracujących by wesprzeć Grażynę i Janusza, którzy narobią sobie 4kę dzieci i mają zapewniony byt nie kiwając później palcem. Może to zrobić każdy nawet z wykształceniem podstawowym.
@xandra: Przecież właśnie prawo wodne jest Unijne.

A co do akcyzy na stare auta - można polemizować - chcesz czystsze powietrze - to powinnaś się cieszyć, że ciężej sprowadzić do nas kopcące graty z Niemiec.

edit: a podatek miedziowy - to chyba jedyny autentyczny nowy podatek, przy którym masz rację.
@xandra:

Podatek bankowy

niezamożni i tak wiele z banków nie korzystają

Opłata OZE

antyekologiczne wariactwo, ale raczej za bardzo ludzi nie dotknie (popraw mnie jeśli się mylę)

Opłata recyklingowa

bardzo dobra rzecz

opłata przejściowa

w 2017 8 zł brutto/mies, tragedia

Opłata mocowa

«Wkrótce do miesięcznego rachunku za prąd rząd doliczy nam kilka- kilkanaście złotych nowej daniny - tzw. opłaty mocowej.»
jak wyżej

podatek miedziowy

«Jedynym płatnikiem tego podatku jest obecnie KGHM.»
Może zwiększył VAT? A nie, to Platforma.

Przecież zwiększyli. Platforma wprowadziła czasową podwyżkę na okres kryzysu (w teorii przynajmniej). PiS musiał uchwalić ustawę żeby to przedłużyć i zrobił to w czasie wzrostów w gospodarce. Więc bronienie ich w tym aspekcie jest zwykłą głupotą (albo propagandą).
@xandra przecież pis zgarnął większość miast xD Za rok będzie dokładnie tak jak dzisiaj i 4 lata temu, czyli pis wygra xD
Chyba za bardzo przejąłaś się wygraną w warszawie i w łodzi xD