Wpis z mikrobloga

LEPIN Sokół Millenium z serii Star Plan za 200 yuanów czyli jakieś 110 zł. Aż chyba sobie kupię z ciekawości bo w dzieciństwie uwielbiałem bawić się LEGO i miałem wiele pojazdów z kolekcji Star Wars. Ciekawe co powoduje tak konkurencyjną cenę; czy spowodowane jest to tanią robotą pracowitych chińskich rączek czy jakiegoś plastiku marnej jakości? Cóż, znając Chiny to pewnie te obydwa czynniki plus jeszcze coś czego się nie spodziewam:)
#chiny #lego #fancommywchinach
fan_comy - LEPIN Sokół Millenium z serii Star Plan za 200 yuanów czyli jakieś 110 zł....

źródło: comment_1KXl1W75W104qi3nwYS46JFpO5Z0XegL.jpg

Pobierz
  • 21
@fan_comy: ogólnie to wszystko spoko. plastik jest trochę bardziej sztywny, ciężko to ująć. upadający klocek wydaje wyższy dźwięk, jakby był sztywniejszy i trochę bardziej kruchy. klocki mają mniej intensywne kolory a pasują całkiem dobrze. jednak plastik źle znosi zmiany temperatury. takie klocki po kontakcie z gorącą wodą (z detergentem) potrafią się paczyć w każdą strone, tj albo nie trzymają wcale albo za mocno. podejrzewam, że słońce bezpośrednie też im może zrobić
@Polanin: konkretnie lepina nie ale inne chinskie owszem i plastik wygladal "taniej" i naprawdę ledwo sie trzymaly. no ale jak pisalam, z Lepinem nie mam doswiadczen ale nawet na pudelku widac ze sie roznia te klocki od lego
@MangoZjem: @fan_comy

Lepszej jakości klocki od Lego są COBI które z czasem nie puszczają, LEGO z czasem traci kolor oraz łączenia się luzują, sciągając z półki klocki i czyszczac je z kurzu co jakiś czas widać do dosłownie, Mój starun V w pokoju po zacienionej części ulicy po 1.5 roku ma wszystkie odcienie koloru ecru. Moja biała figurka lepina która stoi łuku triumfalnym z LEGO od momentu kiedy go kupiłem jest
A.....h - @MangoZjem: @fan_comy 

Lepszej jakości klocki od Lego są COBI które z cz...

źródło: comment_9cvvgbe1PI67kppZIgqoytNWeoyEoMqI.jpg

Pobierz
@AmonGoeth: ciekawe, nie twierdze ze Lepin jest zly, myslalam ze to ta sama jakosc co inne chinczyki z ktorymi mialam stycznosc i wygladaly nieciekawie. Co do Lego mam 18 figurek star wars i sokola millennium i nie zauwazylam jeszcze zeby wyblakly lub cos, chociaz sokola mam od dwoch miesiecy wiec ciezko ocenic jak na razie
@MangoZjem: ja nie mam problemu z kupowaniem LEPINA, nie chodzi tu nawet o kwestie moralne. Ludzie wszedzie na około chodzą w #!$%@? znanych marek i sie z nimi obnoszą, kupowanie LEPINA nie ma z tym nic wspólnego. Ludzie nie potrzebują się obnosić z Lepinem, kwestia kupowania ich produktów jest podyktowana kwestiami wyłącznie ekonomicznymi. Inni producenci na świecie udowadniają że klocki mogą i są tanie. Jednakże jedno-osobowy cenowy wyścig LEGO który podnosi
@AmonGoeth: rozumiem :) ale tak dla jasnosci ja nie mam zadnego problemu ze ktos kupuje podrobki itd. to kwestia indywidualna :) ja tez za czesto lego nie kupuje tylko u mnie problem jest taki ze ja bardzo nie lubie czekac i jesli mam mozliwosc cos miec natychmiast nawet jesli cena bedzie wyzsza to to kupie :D
@MangoZjem: To dochodzimy do sedna. Lepin jest całkiem niezły podobnie jak niektóre inne chińskie podróbki. Kwestia znajomości rynku. Cobi na przykład działa całkiem legalnie i ma wiele ciekawych zestawów militarnych. Ludziki są inne, ale to właśnie wynika z ochrony prawnej wyglądu ludzików Lego.
@Polanin: @AmonGoeth: LEGO to wciąż najlepszej jakości klocki na rynku. Lupin jest lepsze niż myślałem, gdy zamawiałem kilka ludzików, ale wciąż to nie ten sam poziom.
Zapewne z czasem i do tego dojdą przy czym cena też będzie musiała wzrosnąć.
Ponoć tworzywo sztuczne od LEGO też jest bezpieczne tj. po przypadkowym zjedzeniu, nie ma efektów ubocznych (toksyn?). Mówili to na discovery ale dość dawno.