Wpis z mikrobloga

Moje top10 mordowania przez boga. Pamiętajcie że on was kocha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Bóg zsyła jadowite węże, żeby zabiły Izraelitów za narzekanie, że nie mają co jeść (Lb 21, 6).
2. Bóg morduje 14700 ludzi za narzekanie, że dużo ich morduje (Lb 17, 6-15).
3. Bóg morduje część mieszkańców Ekronu, a na pozostałą część zsyła hemoroidy. (1 Sm 5, 9-12).
4. Bóg pali żywcem 102 ludzi za to, że chcieli, żeby prorok Eliasz zszedł z pagórka (2 Krl 1, 10-12).
5. Bóg zsyła lwy, żeby rozszarpały mieszkańców Samarii za to, że nie wiedzą, w jaki sposób go czcić (2 Krl 17, 25-26).
6. Bóg zsyła niedźwiedzie, żeby rozszarpały 42 dzieci za to, że śmiały się z łysiny proroka Elizeusza (2 Krl 2, 23-24).
7. Bóg wybija Amorytów rzucając w nich z nieba wielkimi kamieniami (Joz 10, 10-11).
8. Bóg zabija dziecko Dawida przez siedem dni (2 Sm 12, 15-18).
9. Bóg zabija milion Kuszytów, żeby pokazać, jak bardzo lubi Asę, króla Judy (2 Krn 14, 12-13)
10. Bóg morduje całą ludzkość (z wyjątkiem Noego i jego rodziny) za całokształt (Rdz 7, 21-23).

#bekazkatoli
  • 108
@KomosaBiala: ale to ludzie ludziom robili a nie Bóg, wolna ich była wola. Czytałeś kiedyś Biblię ? Trzeba czytać całość. A nie tylko wyrywać konteksty, Bóg nigdy nie był taki jak jest opisywany, on naprawdę jest kochający i miłosierny, bo gdyby tak nie było, to po co by był Jezus Chrystus? Poczytaj sobie psalmy(stary testament) Napisana część z nich przez Dawida i co? Jest tam ta miłość czy nie?
Rozliczanie Boga
@lakukaracza_: rozumiem, ale to wszystko wina rządzących tym krajem (i nie mowie tylko o teraźniejszej władzy, choć wiadomo ze pisiory z tym nic nie zrobią, bo są za KK)
Od początku 3 RP każdy rząd, (nawet SLD) dawali jakieś mniejsze czy większe przywileje klerowi w tym kraju, to czego maja z tego nie korzystać... niestety nawet PO, która uważa się za partie liberalna nic z tym nie zrobiła, to kto #!$%@?
ale to ludzie ludziom robili a nie Bóg, wolna ich była wola.


Ale Bóg im to nakazywał. Sam zaprowadził ich do ziemi obiecanej i kazał wybić ludy, które tam mieszkały.

Czytałeś kiedyś Biblię ? Trzeba czytać całość.A nie tylko wyrywać konteksty,


Tak, całą, w ciągu miesiąca.

Bóg nigdy nie był taki jak jest opisywany, on naprawdę jest kochający i miłosierny,


@oremi: Sam przed chwilą napisałeś, że Bóg jest zazdrosny i nie
@martwyplod: SLD musiało podlizać sie kościołowi i go przekupić by z ambony poparto referendum za wejściem do UE, PO było prokościelne wiem i dlatego nigdy nie głosowałem na nich (może zagłosuje za rok) wszystko przez frakcje Gowina, jedyna antyklerykalna partia to Razem, ale na komunistów nie zagłosuje nawet jak mi obiecają zerwanie konkordatu.

Laicyzacja społeczeństwa to jedyne wyjście by politycy populistycznie nie używali wiary do manipulowania. Dlatego tak ważne jest wyśmiewanie
@lakukaracza_: No i widzisz i dzięki takim ludziom jak Ty w tym kraju dalej będzie tak jak jest (piszesz ze za rok może zagłosujesz na platfusow, mi to zwisa), czyli zagłosujesz przeciwko temu o co walczysz.. No chyba ze PO się zreflektuje i faktycznie stanie się partia liberalna za jaka się uważa.. ale z tym przywódca którego teraz maja to wątpię.. nawet wątpię żeby w przyszłym roku wygrali wybory.. odbiegamy od
@lakukaracza_: głosuj zgodnie z własnym sumieniem, przestałem wierzyć w demokracje jak PiS doszedł do władzy.. zmarnowane kolejne 4 lata i niestety (według mnie, ja Jackowskim nie jestem, może się moja przepowiednia nie spełni) za rok oni tez zwycięża, a nawet jeśli zwycięży PO lub Nowoczesna, czy połączone ich siły w Koalicji Obywatelskiej to lepiej od PiSu rządzić nie będą (przynajmniej wobec moich poglądów).. life is brutal. pozdrawiam