Wpis z mikrobloga

Wewnętrzne obrady Parlamentu Planetarnego dotyczące sprawy pod kryptonimem "Obcy".
*Charlotte Oshima, zabiera głos jako poseł niezrzeszony.*

CH- Charlotte.
PP - Przewodniczący Parlamentu.

CH - Proszę o ciszę!
Na sali słychać krzyki posłów, żywa dyskusja między ławnikami nie milknie pomimo prośby z mównicy
CH - Proszę państwa proszę o ciszę!
Bez zmian, kobieta odwraca się patrząc z poddenerwowaniem na Przewodniczącego prowadzącego obrady
PP - Każdy będzie miał czas na wypowiedz! Proszę pozwolić zabrać głos poseł Oshima! W tej chwili!
Przewodniczący uderza kilkukrotnie młotkiem, po czym sytuacja na sali delikatnie się poprawia. Da się zabrać głos
CH - Witam kolegów i koleżanki.
Chciałabym zabrać głos we wiadomej sprawie. Jak dobrze wiecie, lobby naukowe które mam przyjemność reprezentować zarówno Ja jak również i część z państwa, wykryło źródło sygnału o nazwie kodowej "Śpiew Walenia".
Źródło to odebraliśmy w okolicy księżyca Saturna, Mimas. Wszystko wskazuje na to że znajduje się tam...
chwila zawahania w głosie
... bądź, co bardziej prawdopodobne, znajdowało się coś pochodzenia pozaziemskiego. Pierwsze wyniki testów mówią o możliwości, jakoby obiektem był autonomiczny dron wysłany ze statku matki znajdującego się na orbicie planety.
Jak panowie pewnie doskonale sobie zdają sprawę - może to być pierwsza szansa, nas jako ludzkości, na kontakt z cywilizacją pozaziemską!
poruszenie na sali
PP - CISZA !
CH - Chyba nikt nie ma wątpliwości że projekt ekspedycji musi ruszyć jak najszybciej!
Nie ma sensu utrzymywać go w tajemnicy! Prędzej czy później, ktoś na własną rękę rozszyfruje "Śpiew walenia", bądź informacje wyciekną do opinii publicznej co może doprowadzić do zamieszek na skalę z jaką jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia!
rozpoczęło się odliczanie do końca czasu na przemówienie. 10.. 9..
CH - Proponuję abyśmy podali informację o planowanej misji do opinii publicznej oraz ogłosili dobrowolną, CrowFundingową zbiórkę pieniędzy które pomogą szybciej zrealizować misję! Zanim obiekt ...
Odliczanie zakończone, mikrofon wyłączony. Charlotte zostaje odeskortowana z mównicy w towarzystwie dwóch androidów ochrony, na swoje miejsce.

posiedzenie trwa nadal

((nie wiem czy nie łamie jakiś zasad gry ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jeśli nie to enjoy :) ))

#mirkouniverse #obcy
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shtrowsky: da się przemawiać w takiejbformie. A wierz mi ze prędzej ktoś podda dyskusji wypowiedź na discordzie niż tutaj. Tak się złożyło, że tak naprawdę wiele rzeczy wychodzi z tych rozmów. Co później poddawane jest jako event pod głosowanie na stronie
  • Odpowiedz