Wpis z mikrobloga

Poniższy wpis niejakiego @spere (który ma chyba jakąś obsesję na punkcie Jarosława Kaczyńskiego):
https://www.wykop.pl/wpis/36184845/exit-tax-wprowadzenie-tzw-exit-tax-jest-czescia-pr/
informuje o uchwaleniu przez Sejm tzw. "exit tax". Pod tym tekstem (opatrzonym wymownym zdjęciem baronów #pis - na czele z Kaczyńskim właśnie) pojawiło się kilka - jakże interesujących - komentarzy.

@jukac napisał:

PiSowski kołchoz podatkowy, ITZ ALIVEEEEE xD


Natomiast @wuju84 w taki sposób skomentował uchwaloną ustawę:

wyborcy tej pseudopartii (w domyśle PiS) i tak nie ucierpią bo patologia raczej działalności nie przenosi


Na godzinę 20:39 wpis ma 563 plusów, komentarze natomiast odpowiednio 145 i 717 (!) plusów.

Tymczasem co się okazuje?

Za wprowadzeniem tegoż podatku głosował nie tylko PiS, lecz również PO i większość PSL-u. Co więcej - nie jest to inicjatywa rządu, tylko wypełnienie wymogów UE, z której ponoć chcą nas wyprowadzić politycy partii rządzącej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=70&NrGlosowania=24

Czy to oznacza, że - parafrazując słowa @jukac, mamy do czynienia również z "POwskim kołchozem podatkowym"?
A może - sądząc po komentarzu @wuju84 - także PO zasługuje na miano "pseudopartii", a trzonem jej elektoratu jest "patologia"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeciwko projektowi głosowali posłowie od #kukiz i #nowoczesnapl.

Pozdrawiam całą #neuropa, która nawet nie zdaje sobie sprawy, jak często ich ulubieńcy głosują ramię w ramię ze znienawidzonym PiS-em, a ludzi Kukiza nazywają "KuPiS". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #gospodarka #4konserwy #bekazlewactwa #podatki
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plackojad: coz, pisowcy to pasozyty jak cala reszta klasy politycznej, ale do tego wyjatkowo bezczelni, niesympatyczni i obrażają każdego kto im nie przyklaskuje. Nie dziw się więc alergicznej wręcz niechęci.
@plackojad: mój wpis był informacyjny, dosłownym cytatem z artykułu z gazety, miniaturka też skopiowana - że takie głosowanie w ogóle wczoraj było

wiedziałbyś o nim, gdyby nie moja wrodzona uprzejmość, szczerze?
@spere: Przecież to już wisiało na głównej między innymi onetu tydzień albo dwa temu, że prace nad tym są prowadzone w sejmie. Głowy sobie nie dam uciąć ale na głównej wykopu też już chyba to było. No ale lepiej odpalić chochoła dla mało inteligentnych pelikanów.
@plackojad: ale cię zabolało :D
Czy ja coś wspomniałem o PO czy innej partii która to poparła? :D
Mam gdzieś jak szufladkujesz ludzi.. ale mam prawo do nazywania pisu gównopartią niezależnie od moich przekonań politycznych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plackojad: Polski kołchoz podatkowy pod pisowkim zarządem powierniczym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lepiej? Z platfusami to ja mam swoje porachunki ale one teraz są mało ważne, bo PO nic nie znaczy bez swojego słońca Peru, co ich porzucił w godzinie ciężkiej próby jak starego kundla w lesie. Ja się pytam gdzie ta dobra zmianą miłościwie nam panujących? Czym oni się różnią od swoich poprzedników poza tym że