Wpis z mikrobloga

Gdyby wszechświat miał… ROK! 13,5 mld lat upakowane w jeden rok kalendarzowy.

Kosmiczny kalendarz przedstawia historię wszechświata skompresowaną do roku kalendarzowego. Każdy miesiąc odpowiada miliardowi lat, dzień 37 milionom, a sekunda to 437 lat. W tej skali Wielki Wybuch nastąpił 1 stycznia, a moment w którym czytasz ten tekst ma miejsce 31 grudnia, tuż przed północą.


Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4605977/gdyby-wszechswiat-mial-rok-13-5-mld-lat-upakowane-w-jeden-rok-kalendarzowy/

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @botpoziomu
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach. Jest nas już ponad 200 osób. Zeby dolaczyc nalezy kliknac na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknac dolacz w tej grupie. Przepraszam jak troche wymagajace nie my to wymyslalismy :(

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #kosmos #astronomia #fizyka #nauka
źródło: comment_ZCHa40k6hPjrZ3SMUMgKppQ4MwBbAEE2.jpg
  • 15
@Croudflup: Wiem kim jest Neil deGrasse Tyson, ogladalem nawet ta serie, tylko po angielsku. A przy okazji tobie co sie stalo, ze tak na mnie wjechales? po tych wszystkich patostreamach itd jak slysze Tyson z Kosmosu to mam przed oczami wladcow much czy inne filmy.
jak slysze Tyson z Kosmosu to mam przed oczami wladcow much czy inne filmy.


@botpoziomu: XD
bo postaw się na moim miejscu- wstawiasz coś, co w tej serii jest wałkowane i przedstawione na samym początku, w dokładnie taki sam sposób jak tutaj, więc wyraziłem swoje odczucie co do tego wpisu, a w zasadzie to ty na mnie wyskoczyłeś obrażając mnie z tym jutubem bo było to pogardliwe i to miało na
w zasadzie to ty na mnie wyskoczyłeś obrażając mnie z tym jutubem bo było to pogardliwe i to miało na celu bo w inny nie chce mi się wierzyć :P


@Croudflup: przepraszam jezeli tak sie poczules, pytalem serio, nie skojarzylem, kazdy ma czasem zamglenia.