Wpis z mikrobloga

@Otek0: Czyli wystarczy wprowadzić związki partnerskie, nie trzeba wprowadzać małżeństw jednopłciowych. Myślę, że wiele osób zgodzi się na takie rozwiązanie.

Plus takie umowy powinny być dostępne dla kogo się chce: weźmy przykład dwójki facetów, przyjaciół, hetero (nie będących ze sobą związku). Czemu oni nie mogą mieć prawa do informacji o stanie zdrowia w szpitali czy spadku w wypadku ewentualnej śmierci? To też jest przecież problem, a lewica wyciąga tylko sprawy związane
@Otek0: Nie moja wina że atak ze środowisk LGBT na paradach i marszach jest tylko od strony seksualnej...a to kto zawiera małżeństwo jest jasno określone w prawie, wam sprawę załatwiają związki partnerskie.
Związek z drugą osoba to sprawa trochę bardziej złożona niż seks a w tym momencie pary jednopłciowe nie maja żadnych praw jak małżeństwa, w stylu informacje o stanie zdrowia w szpitalu czy spadek w wypadku ewentualnej śmierci. To jest prawdziwe sedno problemu


@Otek0: Nie tylko pary jednopłciowe - te hetero też nie mają takich praw i jakoś nikt nie jojczy.
@Roger_Casement: Jezu, tworzysz sobie jakieś scenariusze i pod nie podsuwasz tezy a później myślisz ze coś udowodniłeś. Czy przyjaźń jest gorsza od miłości? Nie wiem, ale wiem ze się różni i osoby które przyrzekają sobie miłość są innym rodzajem osób niż te które przyrzekają sobie przyjaźń. Mam wrażenie ze twój przykład o facetach i przyjaźni różni się tylko tym ze ci przyjaciele nie uprawiają seksu homoseksualnego wiec jest spoko, popierasz. Jak
@Otek0:

Mam wrażenie ze twój przykład o facetach i przyjaźni różni się tylko tym ze ci przyjaciele nie uprawiają seksu homoseksualnego wiec jest spoko, popierasz.


Czemu sprowadzasz temat przyjaźni i miłości do seksu lub jej braku? Zdarza się, że z różnych powodów pary nie mogą się kochać fizycznie, czy już nie spełniają definicji miłości? Wyluzuj, piszę o facetach hetero i homo, a Ty już wyciągasz temat seksu... Tylko z tym kojarzy
@Aokx na luzie przetrwa. Uratowało nas 50 lat w zamrażarce komunizmu plus typowa dla Polaków przekora i tradycjonalizm.
Ta moda na lgbtqwerty zniknie w przeciagu maks kilkudziesięciu lat - jak myślisz kim będą pierwsze ofiary dojścia do władzy muzułmanów w takiej Francji?
Zresztą wystarczy jedna wielka światowa wojna (a w kociołku bulgoce co raz mocniej) i ludzie wrócą do ogarniania faktycznych problemów, a nie jakichś chorych rozkmin jak tu nie obrazić faceta
w stylu informacje o stanie zdrowia w szpitalu czy spadek w wypadku ewentualnej śmierci


@Otek0: stek bzdur
moja żona jak idzie do szpitala musi wpisać w oświadczenie mnie jako małżonka żebym mógł dowiedzieć sie o jej stanie zdrowia
co do spadku można to spokojnie załatwić narzędziami prawnymi które są dostępne aktualnie w Polsce