Wpis z mikrobloga

@niepanimaju: Moi dziadkowie i rodzice nie zmarli na choroby zakaźne a nie byli szczepieni na: odrę, swinke, rozyczke, pneumokoki, meningokoki, rotawirusy i pewnie coś tam jeszcze by się znalazło, zwłaszcza u dziadków. Nie słyszałem też o epidemiach w tej grupie ludzi.
  • Odpowiedz
@ZdepresowanyKot:

No to gratuluję, ale dzieci rodziców i dziadków, którzy zginęli, nie powiedzą nam, że zginęli, bo się nie zdążyli urodzić :)


To możesz powiedzieć o pradziadkach bo nasi dziadkowie i rodzice żyli już w czasach, gdy śmiertelność chorób spadła lawinowo - przed szczepionkami.
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Ostatni przypadek w Polsce w 1984 r. Polio już zostało skasowane całkowicie. Jedyne co teraz występuje jako "polio" to wirus szczepionkowy. Dlatego też w Polsce w 2016 r. wycofano szczepionkę zawierającą żywe wirusy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AdelbertPeel: Ostatni przypadek w Polsce w 1984 r. Polio już zostało skasowane całkowicie. Jedyne co teraz występuje jako "polio" to wirus szczepionkowy. Dlatego też w Polsce w 2016 r. wycofano szczepionkę zawierającą żywe wirusy.

@cclegane: no ja się zgadzam, że nie masz polio bo dzięki szczepieniom te chorobę udało się wyeliminować. Jak mówię, że pamięta to nie mam na myśli lat 80, pisze raczej o latach 50-60.
A że zastąpiono
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Nie wiem czy lepszą, na pewno bezpieczniejszą dla osób nieszczepionych, bo akurat w przypadku szczepionki na polio to szczepione dzieci śmiało mogą zarażać te nieszczepione i robią to. Przypadki szczepionkowego polio były nawet na Ukrainie całkiem niedawno a nie wspominam już o Wenezueli gdzie jest kompletny burdel. Więc jest taka idiotyczna sytuacja, że szczepią dzieci po to by nie chorowały na...szczepionkowego wirusa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz