Wpis z mikrobloga

Wejdzie tam łożysko bez użycia młotka?


@dran2: nie wejdzie, nawet na zdjęciu widać zniekształcenie bieżni. Nieduże, pewnie do wyprostowania, byle delikatnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@keyg: wgniecenie to tam nic, gorzej bo jest ti w miejscu, gdzie sa stery. Nic dziwnego, ze cena korzystna xD. To jest roots? Osobiscie to bym nie brał. Co innego wgniotka na ramie, a inaczej na główce.
@dran2: dziwny trolling uprawiasz
@MiQ27: myślisz, że gdyby udało się to jednak wyprostować to w przyszłości mogloby prowadzić to do dalszych uszkodzeń. Pytam teoretycznie bo sam prostowania nie będę się podejmował, a raczej nie mam nikogo kto mógłby to zrobić
@keyg: Oczywiście, że jest prawdopodobieństwo dalszych uszkodzeń, bo lekkie i twarde stopy alu jednak są kruche. Ale to jest 10x3mm kawałek osadzenia bieżni, a nie jakiś newralgiczny punkt ramy. Być może nawet samo osadzanie bieżni (ale nie młotkiem tylko powolutku jakimś narzędziem ze śrubą) pozwoli to wystarczająco wyprostować.

Btw ludzie wyciągają skrzywione ramy motocyklowe więc taki detal też pewnie można.
@keyg: Normalne, że się sprzęt zużywa. Co jak co, ale tam wgniecenie według mnie dyskwalifikuje taką ramę. Jak już to musiałbyś zobaczyć, jak tam stery wchodzą i wszystko działa, ale też później sprzedać taką ramę, to będzie problem.
@MiQ27: @kaktusx22: właśnie też myślałem o tym, że sprzedaż będzie ciężka, a widziałem na olxie fajne rowery które długo wisiały przez jakieś defekty na ramie. Zastanawia mnie też czemu sprzedający nie podjął próby naprostowania. Jak znajdę kogoś kto by się podjął naprawy to będę się bardziej zastanawiał, ale jak narazie to chyba rezygnuje z niej, sto zł drożej za dużo pewniejszy sprzęt to znowu nie tak dużo
@keyg: sprawdź czy wejdą stery jeśli tak to bierz, nie słuchaj przesadnych porad, wydaje mi się że dla większości rowerzystów z wykopu lekko zdarty lakier to już rama do wymiany, a lekka wgniotka to armagedon. To rama która będzie miała widoczne ślady zużycia i trzeba to zaakceptować