Wpis z mikrobloga

Rok 2018. Ludzie wysyłają samochody w kosmos, noszą w kieszeni telefony o wydajności wielokrotnie większej od superkomputerów sprzed lat. Tumany z ZIKiTu wciąż nie potrafią zsynchronizować sygnalizacji świetlnej tak, aby jadąc z przepisową prędkością pustą drogą nie zatrzymywać się na każdych światłach.
#krakow
Pobierz goferek - Rok 2018. Ludzie wysyłają samochody w kosmos, noszą w kieszeni telefony o w...
źródło: comment_IEbEhgEnqmsVbLTFaGhkwfx6NFbdrXSN.jpg
  • 36
  • 795
@goferek ciekawostka - jeżeli zsynchronizujesz światła tak aby jeden kierunek miał zawsze zielone to inny kierunek będzie miał zawsze czerwone. Albo tramwaje nie będą mogły wykonać tyłu kursów co mają w rozkładzie. Inżynieria ruchu to trochę bardziej skomplikowane zagadnienie. Jeżeli jechałeś pustą drogą to znaczy, że ten kierunek miał niski priorytet z powodu niskiego natężenia i lepiej było dawać zielone tam, gdzie skorzystałoby z niego więcej osób.
meanwhile w bydgoszczy przejadę przez 90% mojej najczęstszej trasy prowadzącej przez centrum zatrzymując się raz i potem jadąc kulturalnie i przepisowo, polecam ten uczuć nie marnowania czasu i paliwa


@Bernan: chyba w innym mieście mieszkamy xD na fordońskiej zdarza mi się o 2:00 jechać i stać na wszystkich światłach po kolei
to samo wojska polskiego, zapala sie zielone i jest wyścig do następnych świateł bo jadąc przepisowo będziesz stać na kolejnych
@NajwyzszaFormaSztuki wytłumaczę to małą miejscowością. Jeżeli skrzyżowanie jest zdolne do wykrywania samochodów to ma kilka opcji działania - wchodzi w tryb stałoczasowy (cyklicznie zmienia światła wg harmonogramu), zielone na głównym kierunku lub "all red" - czerwone na każdym kierunku. Podejrzewam, że ostatnia opcja jest popularna bo jest najbezpieczniejsza dla pieszych (zielone na przejściu zapali się od razu po naciśnięciu guzika). Jeżeli czujniki są dobrze rozmieszczone i program dobrze dobrany to mieszkając przy
@Pieron:

jeżeli zsynchronizujesz światła tak aby jeden kierunek miał zawsze zielone to inny kierunek będzie miał zawsze czerwone.


Ze trzy razy przeczytałem wpis @goferek i za cholerę nie dostrzegłem postulatu, aby jakikolwiek kierunek miał zawsze zielone.

Zgadzam się, że synchronizacja świateł i inżynieria ruchu to jest bardzo skomplikowane zagadnienie, tylko nie sądzę, żeby tu OP myślał o załatwieniu sprawy jak za dotknięciem magicznej różdżki, tylko na pewnych usprawnieniach, bo nie wierzę,
@goferek: jak zaczynałem studia w Krakowie (2005r) to już podobno działał uczący się system kierowania ruchem (światła, natężenie itd) - o ile się nie mylę projekt Siemensa. Mamy 2018 a tam dalej #!$%@?? Ciekawe kto przytulił i ile kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)