Wpis z mikrobloga

Witajcie, od pewnego czasu mam problem z dostawcą internetowym. Mam internet od dostawcy osiedlowego, przez ponad 2 lata nie było większych problemów. Od dwóch miesięcy nie mogę korzystać z internetu ponieważ ktoś na osiedlu robi coś co w konsekwencji blokuje nasz wyjściowy osiedlowy adres IP i ląduje on na jakiejś czarnej liście. Nie mogę przez to korzystać między innymi z PS4, Netflix, wejście większość stron wymaga wyklikania captchy. Po wielu kontaktach z dostawcą usłyszałem, że jedynym rozwiązaniem jest kupno i nich prywatnego wyjściowego adresu IP za dodatkowe 20zl na miesiąc bo "oni już nie wiedzą". Nie wiem co o tym myśleć, kwota nie jest duża, ale łączy nas umowa, w której nie ma żadnej wzmianki, że niektóre serwisy mogą w ogóle nie działać, a niektóre będą wymagały captchy przed dostępem do treści. Czy jest to dostateczny powód żeby zerwać umowę z dnia na dzień i poszukać innego dostawcy? Co wy byście zrobili? Pozdro #kiciochpyta #informatyka #internet
  • 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@b21ar13: sprawdź czy w umowie nie ma gdzieś sformułowania "nieograniczony dostęp do Internetu" lub coś podobnego. To już będzie jakiś argument, żeby admin kiwnął palcem w którakolwiek stronę