Wpis z mikrobloga

Mireczki prośba o pomoc, może ktoś kto ma już za sobą kilka rowerów MTB będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości. Wpadł mi w oko Specialized rockhopper 650b czyli na kołąch 27,5 z 2015 roku i jest w rozmiarze L czyli 19". Niestety nie mogę przymierzyć roweru przed zakupem. Mam 178 cm wzrostu, przekrok 82 cm jeśli dobrze zmierzyłem i wg. rozmiarówki producenta 178 wzrostu łapie się zarówno na M jak i L. Czy w takim razie L/19" nie będzie dla mnie za duże? Poniżej wrzucam rozmiarówkę

#mtb #rower
Pobierz v.....0 - Mireczki prośba o pomoc, może ktoś kto ma już za sobą kilka rowerów MTB będ...
źródło: comment_EiwRq3AVXnUil2GdjG3zzYP3HRoaG2O0.jpg
  • 11
@ver20: A wiesz jaki zamontowany jest? Musisz usiąść i się przejechać. Innego wyjścia nie ma. Ja jak kupowałem pierwszy rower tak się podpaliłem, że wziąłem 19". Dopiero kilkaset km później zmieniałem ramę na 17" bo już nie mogłem wytrzymać na ból pleców. Tak więc na spokojnie. I pamiętaj jak nie ten to inny. Z ciekawości za ile taki rower?
Jak masz swój obecny rower to zmierz reach i stack - ode definiują mniej więcej pozycję na siedząco


@black_mayonnaise: Jak nie masz pojęcia to nie doradzaj ludziom bo sobie jeszcze krzywdę zrobią. Reach i stack opisują pozycję na stojąco, nie na siedząco. Przy pozycji siedzącej kluczowym parametrem jest ETT.

@ver20: OPie, bierz L. Jeśli jesteś na granicy to dla zdecydowanej większości ludzi rozmiar większy będzie lepszym rozmiarem, rower jest stabilniejszy
@teryuu: hehe, teraz to już kompletnie nie wiem co robić ^^ Standover height jest mierzony w najwyższym punkcie górnej rury ramy?) Czytałem, że zbyt krótki mostek to problem przy podjazdach, ale rozumiem, że to już level pro...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ver20: standover powinien być tak mierzony, ale u różnych producentów bywa z tym różnie.
Zbyt krótki mostek może powodować pewne problemy z podjezdzaniem, ale wcale nie musi. No i krótki mostek to nie to samo co zbyt krótki mostek ;)