Wpis z mikrobloga

Kurła, jeszcze tak niedawno tak wyglądało na Korfantego - żółte Ikarusy 280.70E PKM Katowice mijające się z biało-czerwonymi Ikarusami 280.26 z PKM Sosnowiec przy okazjonalnym akompaniamencie innych gratów takich jak ten Jelcz 120MM z 1:55 .
Filmik nakręcony w kwietniu 2012, czyli 6 i pół roku temu a jak na to patrze to czuje się jakbym wczoraj tam stał i to widział. Taki raj dla miłośników gratów mieliśmy w #kzkgop , raj utracony ( ͡° ʖ̯ ͡°) #nostalgia motzno.
#autobusyboners #katowice #komunikacjamiejska #ikarus
W.....c - Kurła, jeszcze tak niedawno tak wyglądało na Korfantego - żółte Ikarusy 280...
  • 8
@WszeborWlostowic: jak nienawidzę brudkomu, tak Ikarus to jest król autobusów, tak jak lew jest król dżungli. To wycie zespołu napędowego, bujawka na łączeniu naczepy z ciągnikiem, zapach diesla, wiecznie pourywane uszczelki koło drzwi i inne... dobre czasy, ale słusznie minione.
@WszeborWlostowic: w Kielcach na parkingu dla pracowników mpk stoi taki ładny, przegubowy ikarus niestety nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem takie na ulicach. Szkoda, że nie wykorzystują go np. jako atrakcję na wakacyjne trasy ¯\_(ツ)_/¯
@WszeborWlostowic: orientujesz się gdzie jeszcze w Warszawie jeżdżą Scanie? muj borze, jak dobrze że już na 123 nie jeżdżą, cały blok (16 pięter!) się trząsł gdy ruszały z przystanku. nawet jak siedziałem na kiblu to czułem, oho Scania odjeżdża