Wpis z mikrobloga

Miraski, ma ktoś doświadczenie z odwoływaniem się od niemieckiego mandatu?

Absurdalna sytuacja - wymusili na mnie w środę mandat za trzymanie telefonu podczas gdy ja jedynie ściszałem radio w reakcji na ich przyczajke równolegle do mnie. Tłumaczyłem jednoznacznie że to nieprawda to mi zaczęli wmawiać że używanie nawet radia jest teraz w Niemczech nielegalne podczas jazdy (?!). Dwóch mega młodych (ona i on), typek 22 lata jak samo powiedział, musiałem ich wylegitymować bo nie mogłem uwierzyć że to w ogóle prawda a nie jakiś prank.

Pół biedy gdyby to było 20-30-50 EUR ale ci durnie od razu dowalili 130 EUR!!! Czuje się wprost okradziony i przymuszany przez nich do natychmiastowej zapłaty (czego bulwa żałuje).

#niemcy | #policja | #samochody | #motoryzacja
Pobierz Saeglopur - Miraski, ma ktoś doświadczenie z odwoływaniem się od niemieckiego mandatu...
źródło: comment_YnBqm5oeWYqi46b7gztudi8Ev8NxxZJA.jpg
  • 14
Dodam jeszcze: chcę od nich konkretnych dowodów nie dość że ściszanie radia jest nielegalne to jeszcze tego jak niby to widzieli bo była noc i ulewa czy wręcz sztorm. Stek bzdur. Od razu naciski żeby płacić kartą bądź gotówką. Wszystko wyglądało tak jakby mieli wprost takie rozkazy z góry i sie zagalopowali z tym nakładaniem mandatów. Nie odpuszcze, chciałbym też na tych durni złożyć skarge. Napisałem maila na ten konkretny oddział policji
@Saeglopur: a wiec szybkie wyszukanie pokazue ze maja racje pierszy lepszy wpis na prawniczym blogu

Generalnie nie wolno w czasie jazdy majstrowac nic przy srodkowej konsoli dluzej niz sekunde, a jesli chcesz sciszyc radio to mozesz to zrobic tylko przy pomocy przyciskow na kierownicy lub na postoju. Dura lex, sed lex.

Doswiadczenia z odwolywaniem sie nie mam, jednak pamietam z kursu ze Twoje odwolanie od mandatu trafia na biurko policjanta, ktory
  • 0
@Saeglopur jeśli nie mieszkasz w Niemczech nie masz np meldunku przy sobie mogą żądać od ciebie płatności mandatu od razu gdy masz meldunek masz mandat kredytowy
@kleiner_trottel: No i to jest konkret, czyli to prawda że nawet radia nie można dotknąć. Chore, gruba przesada. Nie wymyśliłbym kurde aż takiej paranoi. Czyli odpuścić i tyle niestety. Straciłem cały mój szacunek do tej nacji :F

nie wolno uzywac radia cb podczas jazdy


@daf38: Zwykłe najzwyklejsze radio samochodowe a nie CB. Oni są porąbani. Co jak co ale ludzi zzagranicy powinni ostrzegać i informować a nie od razu tak
@miki4ever i znowu Pan madralinski niby pozjadal wszystkie rozumy ale jednak nie do końca. Jeśli masz meldunek A nie ma z możliwości zapłacić na miejscu to dostajesz mandat kredytowy.
Podejrzane jest jeszcze to że u OPa wolali gotówkę bo z tego co mi się wydaje mogą przyjąć mandat na miejscu tylko jeśli płacisz karta. Ale nie jestem tego pewna więc wyklócac się nie będę ( )
@miki4ever: @ta_o_ktorej_snisz: No właśnie tą gotówką byłem tak samo zaskoczony. Ogólnie sposób przeprowadzenia tej kontroli już pomijając bzdurny powód (ale jednak faktycznie umocowany przepisami) był bardziej zbliżony do jakiejś bulwa Bośni a nie zachodnich Niemiec (trasa 2 za Hannoverem w strone zachodnią, Bielefeld).

France parszywe. Tak bzdurne i radykalne przepisy, dosłownie żeby rżnąć ludzi na kase bo skąd normalny człowiek z innego kraju ma wiedzieć o aż tak przesadnym podejściu.
@miki4ever: Nooo, trasa 2 na odcinku podlegającym pod Bielefeld, w tej wieeelkiej takiej dolinie. Była noc, wichura i deszcz (sztorm!). Jechałem pod góre zmniejszając prędkość z 90 do 70 i myślałem że tego sie uczepią - że za wolno. Albo że po prostu rutynowa kontrola.

Jechali w tym sztormie za mną w martwym punkcie i obserwowali, czekali na moment aż złapie za telefon albo radio. Brzydze sie nimi za to bardziej
@bsl
@miki4ever
Swój pierwszy mandat zapłaciłem 11 lat temu i już wtedy płaciło się za pomocą karty. Każdy radiowóz posiada terminal płatniczy. Podejrzewam, że jak się cebulą i nie ma przy sobie grosza, a konto jest puste to, gdy ma się niemiecki meldunek, policja wystawi kredytowy.