Wpis z mikrobloga

Siema
Od jakiegoś czasu mam taką pracę, że jestem narażony na postrzały, ataki nożem itp itd.
Chciałbym sobie skompletować niewielkich rozmiarów (dużo szpeju w plecaku i przez to jest mało miejsca) apteczkę.
Jest tu jakiś mirek co się orientuje w temacie? Chciałbym aby w godzinie próby odratować kumpla czy też siebie poprzez szybką pierwszą pomoc aż do przyjazdu karetki.
Fajnie by było dorzucić stazy i celox.

  • 27
@scomander: polecam ten zestaw:
WERSJA FULL
1. Kieszeń IFAK/IPMED
2. Bezpieczeństwo własne
– rękawiczki nitrylowe (2 pary)
3. Tamowanie krwawień, zabezpieczenie ran
– opatrunek osobisty lub uciskowy
– gaza wypełniająca skompresowana
– opatrunek hemostatyczny
– opaska zaciskowa/staza taktyczna
– opatrunek okluzyjny
– paski do zamykania ran
4. Zabezpieczenie oddechu
– igła do odbarczenia odmy
5. Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
– rurka nosowo -gardłowa
6. Zabezpieczenie termiczne
– folia NRC
7. Sygnalizacja
@scomander: jak stazę założysz to musisz napisać godzinę założenia, na czole na przykład, cenowo wyszło mi 250 zł za sam sprzęt, do tego apteczka zrywalna na plate carrier molle 80 zł
@megaProgress igłę do odbarczania odmy bym sobie darował bo i tak jej nie zdiagnozuje, rękawiczek bym dołożył, staza? Osobiście zawsze odradzam osobom, które nie mają pojęcia jak jej używać bo nigdy jej użycie nie kończy się dobrze. Wszelkie przyrzady do udrażniania GDO jedynie po ukończeniu KPP. Folia termiczna jako "zabezpieczenie termiczne" xD Bardzo proszę,nie powielaj mitu jakoby folia miała grzać coś więcej oprócz sumienia ratownika.

@scomander przede wszystkim idź na dobry kurs
@megaProgress każdemu kto uważa, że sama folia nrc jest gites proponuję żeby w koszulce i krótkich spodenkach położył się na betonie na 10 minut a potem owinął się folią nadal będąc na zewnątrz, ludzie jakoś tak nagle zaczynają rozumieć, że folia jest spoko jedybie pod warunkiem korzystania z niej wspólnie z normalnym kocem