Wpis z mikrobloga

1 696 - 1 = 1 695

Tytuł: Sapiens. Od zwierząt do bogów
Autor: Yuval Noah Harari
Gatunek: popularnonaukowa
★★★★★★★★★

,,Przez tysiące lat filozofowie, myśliciele i prorocy pomstowali na pieniądz i nazywali go korzeniem wszelkiego zła. W rzeczywistości jednak pieniądz jest najwyższym przejawem ludzkiej tolerancji. Pieniądz żywi mniej uprzedzeń niż język, przepisy państwowe, normy kulturowe, wierzenia religijne i zwyczaje społeczne. Pieniądz to jedyny stworzony przez ludzi system zaufania, który potrafi niwelować niemal każdą różnicę kulturową i nie dyskryminuje ze względu na religię, płeć, rasę, wiek czy orientację seksualną. Dzięki pieniądzom nawet nieznający i nieufający sobie ludzie mogą skutecznie kooperować''


To tylko jeden z naprawdę wielkiej księgi wartościowych cytatów, jakie możemy sobie tu i ówdzie znaleźć. Książka jest świetnym kompendium, ogólnym a zarazem dociekliwym, o tym dlaczego i w jaki sposób ludzkość rozwijała się aby być w tym miejscu w którym jest teraz.
Polecam zdecydowanie każdemu! Otwiera umysł na naukę w ogóle i zachęca do bardzo głębokiego researchu, przez który lektura ciągnie się leniwie ale zbiera bardzo sowite żniwo.
Świetny prezent na święta mógłby to być :)

#ksiazki #bookchallenge 16/24 trzeba przycisnąć :P #czytajzwykopem #nauka polecam bardzo ! Mnie zachęciło okrutnie do zgłębiania wiedzy z różnych zakresów. #wkc

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz
źródło: comment_reP2b5N1njE33jvF1B8rQBpBmBweHpRD.jpg
  • 6
@ostoja: to nie typ książki który nudzi wg. Mnie. Jak odczuwałem zmęczenie to ja po prostu odkładałem i wracałem później. Za szybko nie ma co jej czytać bo za dużo informacji zawiera i potrafi przytłoczyć. Sporo na czytniku zapisywałem tekstu i wracałem do niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iSpofforth: czy ja wiem, jestem mięsożercą ale gdyby wymyślono warzywa smakujące idealnie tak jak odpowiedniki mięsne to zrezygnował bym z niego całkowicie ze względów na cierpienie zwierząt właśnie