Wpis z mikrobloga

Korea Południowa miała drugą najgorszą jakość powietrza ze wszystkich krajów rozwiniętych w OECD. Powietrze w Korei Południowej jest ponad dwukrotnie bardziej zanieczyszczone niż wynosi średnia dla reszty krajów. W 2016 roku powietrze w Seoulu zostało uznane za niezdrowe dla wrażliwych populacji (takich jak dzieci, osoby starsze i osoby z chorobami układu oddechowego) przez 78 dni w ciągu roku. Szacuje się, że ponad połowa zanieczyszczeń pochodzi z lokalnych źródeł, a reszta nawiewa z Chin.

Na załączonej mapce możecie zobaczyć jak wygląda aktualny stan powietrza (w oparciu o AQI USA) w Szanghaju (1) w porównaniu do Seoulu (2), Warszawy (3) oraz Himeji (4).

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi wpisami to zapraszam do obserwowania #wielkismogchinski.

#gruparatowaniapoziomu #smog #chiny #korea #warszawa #ciekawostki
A.....n - Korea Południowa miała drugą najgorszą jakość powietrza ze wszystkich krajó...

źródło: comment_HkfbkfVPuzxQCw1Aie6j8IzRmrsTFjFa.jpg

Pobierz
  • 20
@Student_AWAS: widzę że wciąż prezentujesz myślenie dorobkiewicza: "zarabiać jak najwięcej, nawet kosztem własnego zdrowia". Ale wyobraź sobie że nie wszyscy tak myślą. Powyżej pewnego poziomu dobrobytu u ludzi pojawiają się nowe potrzeby, takie jak inwestycje we własne zdrowie. Europejczycy już do tego doszli wiele lat temu, w Polsce też powoli się pojawia. To po prostu pewien etap w rozwoju cywilizacji. Życzę Ci, abyś wkrótce też go osiągnął.

Gorąco pozdrawiam i życzę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Student_AWAS: nie jestem fanem unii europejskiej, ale uważam że gdyby nie takie przepisy to zabiłaby nas własna krótkowzroczność. Smog nie szkodzi w sposób natychmiastowy więc się na niego nie zwraca uwagi, niemniej nie chciałbym dostać raka płuc w wieku 30 lat mimo że nigdy nie paliłem papierosów tylko dlatego że inni chcieli przyoszczędzić
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: wiesz, ogolnie nie popieram wstrzymywania przemyslu i produkcji - nie jestem moze za powrotem do PRL i sytuacji, gdzie Slask byl doslownie czarny, a przejazd przsz Nowiny czhnil auto bialym, ale tez nie jestem za tym, by urzednik tamowal przemysl i rozwoj - nalezy to jakos wyposrodkowac, bo obecnie imo - szczegolnie w krajach zachodnich - mamy przegiecie w ta druga, urzednicza strone.