Wpis z mikrobloga

tak się zastanawiam, nad tym strajkiem policjantów którzy masowo biorą L4. Czy to jest w ogóle legalne? Przecież wiadomo, że nie są to uzasadnione przypadki, żeby lekarz dał chorobowe. Nie można nasłać na nich zusu po prostu? Co z lekarzami którzy wystawiają de facto lewe l4? Nie krytykuje ani nie pochwalam, po prostu pytam :)
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@adm126: ale czemu bez uzasadnienia? Idzie chłop do lekarza mówi, że go bolą plecy nie może chodzić, rodzinny uja może zrobić więc kieruje go na badania i daje zwolnienie proste?
  • Odpowiedz
@adm126 często widać, że dostają zwolnienia za pracę w stresie. Moim zdaniem to całkiem uzasadnione biorąc pod uwagę rodzaj pracy do tego średnie zarobki i presję na wyniki z góry przez co trzeba na siłę szukać ludzi do karania.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: No mi tak cofnęli, przez to, że lekarz do którego się udałem wystawiał masę zwolnień za kasę.
Pani z Zusu zadzwoniła, że mam się stawić gdzieś tam na sprawdzenie. Jak powiedziałem, że niestety nie przyjdę, bo muszę leżeć, gdyż mnie plecy bolą to mi chamy cofnęli i miałem bezpłatne :(
  • Odpowiedz
przez pierwsze 30 dni chorobowe płaci pracodawca


@DzonySiara: w tym przypadku my, obywatele ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc defacto policjanci zamiast pracowac siedzą sobie w domu na lewych L4 i nic nie robią za tę samą stawkę(!!!) i my im za to płacimy. A szary Kowalski ma na zwolnieniu 80%.
  • Odpowiedz