Wpis z mikrobloga

To będzie krótki wpis z cyklu "jak pozytywnie zaskoczył mnie polski urząd" - bez ironii.

Poszedłem dziś do urzędu, żeby wziąć papiery do wyrobienia prawa jazdy (chciałem je na spokojnie wypełnić w domu) i zapłacić za wszystko (uznałem, że kolejek do kasy pewnie nie będzie).

W informacji pokierowano mnie do pokoju 26. Tam obsługiwała miła, młoda pani.
Poprosiłem o papiery do wypełnienia, a pani zapytała o PESEL. Podałem, ona mówi, że muszę opłacić (u niej prowizja +2 złote, albo we wpłatomacie), a później wrócić.
- I co dalej? - pytam.
- No i będzie pan czekał na odbiór dokumentu.
- A zdjęcia, te papiery, które trzeba wypełnić?
- Wszystko jest w systemie, zdjęcie pan dał przy podaniu o wyrobienie PKK (Profilu Kandydata na Kierowcę), więc tylko pan zapłaci i tyle.
- No to płacę tutaj : D
[Zapłacone]
- To wszystko?
- Tak, musi pan poczekać od 9 do 14 dni, tutaj może pan sprawdzić, na jakim etapie jest wyrabianie dokumentu.

Całość trwała ze 2-3 minuty. Byłem pozytywnie zaskoczony, jak sprawnie to poszło, bo już oczami wyobraźni widziałem siebie stojącego w kolejce z innymi petentami.
Tym samym w ciągu kilku minut załatwiłem coś, czego nawet nie planowałem załatwiać tego dnia, po prostu było mi po drodze : D

#prawojazdy #takbylo #polskieurzedy #urzednicy #polska
  • 7
@CKNorek: W sumie gdybyś wcześniej spojrzał jak wygląda cała procedura to żadnego zaskoczenia by nie było. A tak przynajmniej polepszyłeś sobie humor.
Za to pewnie popsułbyś sobie go, jakbyś próbował zapłacić starostwu za wyrobienie prawa jazdy przelewem.
@cukru: Może tak być, przy czym sprawdzałem w sieci wczoraj, jak to wygląda i nie zauważyłem czegokolwiek, co mogłoby mnie naprowadzić na tak miły obrót spraw : D
@CKNorek: Chociażby tu https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/prawo-jazdy-jak-zdac
Po zdaniu egzaminu jest tylko płatność i dostarczenie potwierdzenia opłaty. I to z tym drugim było zabawnie, bo o ile normalnie zapłaciłem przelewem przez internet, to w starostwie chcieli żebym dostarczył im osobiście potwierdzenie na kartce xD. Na szczęście udało mi się przekonać panią telefonicznie, że wyślę potwierdzenie mailowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)