Wpis z mikrobloga

@sqbi_: czytałem to wczoraj - niestety zbyt skomplikowane jak dla mnie. Chcę tylko monitorować czy ktoś dzwoni, nic więcej. Sterowanie bramami mam podpięte przez przekaźniki do openhaba, nie potrzebuję tego z domofonu.
@Alkreni: tu facet podpiął się pod diodę informującą o dzwonieniu. Ja potrzebuję wykrycia, że linia Audio jest zwarta do masy.
@maslokm: Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo miałem ten sam model i też mam postawionego Openhaba. Kojarzę, że na którymś wyprowadzeniu pojawia się 12 V, jak ktoś zadzwoni (standardowo jest chyba 3V, ale piszę z pamięci), więc myślałem, żeby dodać równolegle przekaźnik 12 V i to potem jakoś zestawić z ESP, które przekaże info do Openhaba. Ten Orno się popsuł po 2 latach i kupiłem Eura (wygląda identycznie, w środku
@maslokm: zależy jakie napięcia tam występują na tym AUDIO. Skoro domofon dzwoni kiedy jest zwarty do masy to w innym przypadku jego poziom musi być znany i inny niż poziom 0.
@maslokm: Dzięki, że o mnie pamiętałeś.
Sprawdziłem przed chwilą i między audio i masą, jest napięcie ok 4,7V, niezależnie, czy domofon dzwoni, czy czuwa. Czy to w niczym nie przeszkadza i nie usmaży ESP8266? Czytam coś, że maksymalne napięcie to 3,6V, ale to chyba chodzi o zasilanie, a nie o podłączenie do GPIO.
Rozumiem, że ustawiłeś GPIO na INPUT_PULLUP?
Zasilasz ESP8266 osobno, czy jakoś z zasilacza od domofonu?
@maslokm Dzięki, lepiej późno niż wcale ( ͡º ͜ʖ͡º) Też to ogarnąłem, tak jak pisałeś, na nodemcu, ale soft napisałem swój (na tym samym mam nawadnianie). Jedynie zdarzają się fałszywe powiadomienia, co jakiś czas.