Wpis z mikrobloga

Jeśli sam premier twierdzi (a twierdzi), że "organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji ", to co mają zrobić nieszczęsne władze miasta? Tylko zakazać.

Mam nadzieję, że sąd wezwie Morawieckiego na świadka.

https://www.gosc.pl/doc/5140724.Morawiecki-Organizatorzy-Marszu-Niepodleglosci-nie-sa-w-stanie

#polityka #prawo #marszniepodleglosci
  • 13
@Andreth Nie. Powinna zezwolić i patrzeć jak policja i MSW się wykłada. A wczesnej oficjalnie zapytać MSW czy są przygotowani do zabezpieczenia - nie mogłoby odpowiedzieć, że nie wiec miałaby podkładkę. A tak to przyjęła pocisk zamiast ministra MSW. Zła decyzja.
@Andreth Nie wiem. Jeśli zapytała to tym bardziej bo po się podpierać trudnościami policji? Głupota. Ona tu jawne pomaga policji i szefowi MSW.
@JakTamCoTam: Podobno (TOK FM) policja stwierdziła, że ustawi betonowe barierki ze względu na zagrożenie ze strony uczestników marszu. Ale mam wrażenie, że w porównaniu z solidnym (i popartym opinią policji) uzasadnieniem Dutkiewicza to HGW jest słabe i populistyczne.
@Andreth Nie wiem na co gra HGW. Chyba, że chce wymysic na policji i rządzie jasne deklaracje ze przecież sobie poradzą z organizacją i wówczas cofnąć decyzję o odwołaniu. Imho powinna tak zrobić. Jutro albo w piątek zmienić decyzję bo jasnych deklaracjach policji i MSW.
Nie wiem na co gra HGW.

@Variv: wprowadza zamieszanie, żeby Polacy przestali wierzyć, że są w stanie samodzielnie zorganizować państwo i łatwiej zaakceptowali przyszłą okupację.