Wpis z mikrobloga

@Leniwiec1:
Na stronie kgp jest coś takiego:
"Szczyt potwierdza fotografia wykonana na szczycie i wklejona na odpowiednią stronę oraz pieczęć schroniska, placówki, firmy mającej tam siedzibę (w przypadku braku takowej – pieczęć z miejscowości najbliższej szczytowi). Potwierdzeniem zdobycia szczytu może być także pieczęć i podpis uprawnionego członka Loży Zdobywców spotkanego na szlaku. UWAGA: książeczka KGP nie może mieć pustych stron!"

Tam jest napisane ORAZ i tak się zastanawiam, czy to oznacza,
@Slonx: Byłęm na wielu szczytach już, zapisałem się i ostatnio przyszła nam książeczka. Wiem, że muszę zaczynać od początku. Mam tylko pytanie czy na tych stronach muszą być zdjęcie i pieczątka czy na przykład wystarczy samo zdjęcie albo sama pieczątka?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Psajkoman: Choć ja tego nie zbieram, ze względu błędy rzeczowe samego wykazu gór.

Wolałbym, żeby PTTK coś podobnego organizowali, bez tej całej szopki, no ale od lat zamiast działać i lobbować, to tylko narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Slonx: Wraz z bliską mi osobą, postanowiliśmy kolekcjonować te pieczątki. Motywujące to jest, no i fajnie kiedyś byłoby usiąść przy kominku popatrzeć na książeczke i powiedzieć: "Ku*wa, udało się!" :)
@Psajkoman: Realnie trzeba odwiedzić tylko najbliższe schroniska i wbić pieczątkę xDDD
Fotek nie wymagają. Kupujesz książeczkę, wsiadasz w samochód, podbijasz sobie w schroniskach albo knajpach w okolicy danego szczytu i odsyłasz książeczkę. Potem możesz kupić znaczek made in PRC.

Chyba że robisz to dla własnego zadowolenia wtedy zdobywasz szczyty ale według podziału Kondrackiego
z tej tabelki :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_G%C3%B3r_Polski
bo ta z lista z "Poznaj swój kraj" jest debilna.
@Psajkoman: musisz mieć zdjęcie i pieczątkę, na stronie jest podany rozmiar zdjęcia który najlepiej wkleić do książeczki, na koniec wysyłasz uzupełnioną książeczkę do nich, zgłaszasz się na nadanie tytułu chyba i masz. Wszystko jest na stronie, jest to troche chaotycznie opisane i trzeba nagrzebać się ale można znaleźć