Wpis z mikrobloga

@xandra: Od razu podkresle, ze sam jestem niewierzacy. I wiesz co jest bardziej zabawne? Ze spedzasz czas przejmujac sie takimi ludzmi, probujesz sie dowartosciowac hejtujac ich, zenujace, nabierz pewnosci siebie, zajmij sie czyms pozytecznym. Jezeli ktos wierzy w swietego mikolaja, to kto jest bardziej zenujacy, ten co w niego wierzy czy ten co spedza czas chodzac i wykrzykujac publicznie jakie jest smieszne, ze tamten wierzy w mikolaja?
Jezeli masz 14 lat,
  • Odpowiedz
@God3nder: Dlatego że mam empatie, z jednej strony to zabawne, że dorośli ludzie z jakimś wykształceniem wierzą w rzeczy wymyślone dla kompletnych analfabetów sprzed tysięcy lat. Z drugiej to jednak smutne, że ktoś na oszukiwaniu ich zbija majątek. Poza tym nie organizuj mi czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak będę miała ochotę, to napiszę sobie kolejną muzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xandra: Jezeli uwazasz, ze wyksztalcenie ma cos w spolnego z "madroscia" to sie grubo myslisz, rola religii jest bardzo wazne w spoleczenstwie od poczatku istnienia ludzi, nie wazne czy zyjemy w gownianych chatach, czy latamy w kosmos. Poza tym powinnas byc wdzieczna, ze zyjesz w kraju, gdzie mamy chrzescijanski model moralny, bo w wiekszosci miejsc na globie, tak kolorowo wypowiadac bys sie nie mogla.
  • Odpowiedz
@God3nder: Religia to największe oszustwo w historii ludzkości, i nawet z tym nie handluj. I owszem, wykształcenie daje wiedzę, którą część społeczeństwa odrzuca idąc do kościoła. A ten przyczynił się do bardzo wielu zgonów. Ileż to ludzi zginęło w wojnach o to, która stara księga jest lepsza.
  • Odpowiedz