Wpis z mikrobloga

Jak długo oczy przyzwyczajają się do okularów korekcyjnych? W piątek byłam odebrać swoje pierwsze okulary w vision express. Po badaniu wyszło -1 i -1,25 z astygmatyzmem. Pani mi tam powiedziała, żeby przyjść w poniedziałek jakby coś było nie tak. No i sama nie wiem, czy iść tam czy nie, bo niby lepiej widzę, wyraźniej, ale jak jestem na dworze to odczuwam taki jakiś delikatny dyskomfort, ale nie jestem w stanie stwierdzić co mi nie pasuje, czy oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do tego, że widzą teraz lepiej, czy mój mózg wariuje, bo nie umie jeszcze ignorować widoku moich oprawek, czy może na tym jednym oku nie mam astygmatyzmu i jest mi tak dziwnie przez cylinder, którego jednak nie potrzebuję. A wy jak się czuliście chodząc w swoich pierwszych okularach? Po założeniu było w 100% wszystko ok, czy potrzebowaliście trochę czasu? #pytanie #okulary
  • 12
@Idesiku_Nago: około tygodnia, to jest kwestia tego, że szkło po bokach załamuje obraz bardziej i zmniejsza wszystko, przez to mózg musi się przyzwyczaić do tego, że podczas ruchu głową obraz przesuwa się inaczej niż kiedyś, to samo może być po zmianie okularów, lekkie zawroty głowy nawet, ale jeżeli bolą Cię oczy to może być problem z rozstawem ogniskowych szkieł chociaż raczej dobrze Ci pomierzyli, zapisz sobie i nie zgub jaką masz