Wpis z mikrobloga

chcę zapisać sobie listę obiektów w shared preferences, obiekty w tej liście mają pole typu String i pole typu Location. no i problemem jest to, że jak Stringa normalnie zapisuje tak Location jest po włączeniu aplikacji na nowo nullem. dodam, że pobiera normalnie lokalizację i wszystko jest ok dopóki nie wyłączę aplikacji? ktoś wie jak to rozwiązać? #android #androiddev #programowanie
  • 6
@ThirdPart: @PieceOfShit: nie wiem czy może mieć jakikolwiek wpływ na to wszystko fakt, że tworzę nowe obiekty w osobnej aktywności, a potem powracam do pierwotnej i wyświetlam je we fragmencie? zapisuję to właśnie korzystając z gson. ogarnę tego Rooma chyba, tak jak mówisz
@novak00: Do SharedPreferences fajnie jest chować jakieś tokeny, czy inne proste rzeczy które łatwo stamtąd wyjąć i łatwo tam włożyć. Wsadzanie list do SharedPreferences może nie najlepszym pomysłem ale to zależy do czego ta lista. Jeśli masz zamiar używać jej jak tabeli bazy danych to lepiej użyć Room czy też robić po staremu w androidzie z bazami SQLite. Nie zalecam robić po staremu z bazami SQLite, czyli pisać contentProvider i SQliteOpenHelper,