Wpis z mikrobloga

@VasiliTecz89 Smog i dym to w zasadzie to samo. Ale z kominów EC nie wydobywa się ani jedno, ani drugie, a para wodna. Najtańsze czujniki, owszem, błędnie to interpretują jako zanieczyszczenie, ale profesjonalne stacje WIOŚ osuszają próbkę przed pomiarem. Jak robią to czujniki Airly - tego nie wiem.
@lays: nie dostrzegam tego związku, to trochę jak mówić że nie ma różnicy między smogiem a mgłą. Owszem, oko nie rozróżni ale czujnik już tak.

A wracając do głównego pytania to rzeczywiście polecam Las Wolski, głównie ze względu na wysokość. Miałem okazję swojego czasu osobiście mierzyć jakość powietrza fragmentu Krakowa i jedyne co mogę powiedzieć to że najgorsze - wręcz tragiczne - powietrze, jest w okolicy od Ronda Matecznego do Mostu
@VasiliTecz89: jeśli chodzi o zeszłą noc to zdecydowanie najlepsze powietrze było na Kopcu Kościuszki: https://airly.eu/map/pl/#50.05514,19.89457,i212 biorąc pod uwagę że sam lasek wolski i np zoo są jeszcze 100 metrów wyżej, to tam pewnie było jeszcze lepiej. Dodam że nie ma tu wielkiego znaczenia czy są obecne drzewa. Nie zauważyłem jakiegoś ich wielkiego wpływu na poziom zanieczyszczeń, wystarczy spojrzeć na czujniki np w okolicy puszczy niepołomickiej, czy przy lasach i parkach w