Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
  • Odpowiedz
  • 370
@dziad_lesnyy Stary #!$%@? xD Serio po to kupiłeś konsole żeby podłączać klawiaturę i myszkę? xD.
Kompletny bezsens, weź tego pada, nie bądź jak #!$%@?, i naucz się grać tak jak powinno na konsoli, A nie lecisz w kulki. Potem pójdziesz do kolegi co ma 2 pady i będziesz mu kazał klawiaturę podłączać?
#!$%@? to nie jest fizyka kwantowa. Naucz się sterować tylko drążkami, a nie psuj zabawy innym ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
  • 38
@Sh3rI0ck: Spodziewałem się takiej odpowiedzi :D
Skoro istnieje taka opcja, to czemu nie mam skorzystać? Jakos nie wyobrażam sobie nadrabiać far crya, codow, gta czy nawet w tego wiedźmina po #!$%@? mi się gra na padzie jak mogę sobie ułatwić życie i grać jak mi wygodniej? Komu ja mam niby psuć zabawę jak tylko do grania w single..
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy Tego akurat nie rozumiem, jaki jest sens "nadrabiania" gier? Wszystko jest takie samo, może małe elementy są zmienione i "feeling" ale to nadal nie warte. Może przełom by był jakby by było GTA 6 dostępne na VR a nie jakieś pierdoły. Prawda jest taka, że każdy czeka na tą gierkę, i to pewnie ona będzie wyznaczała standardy jak już wyjdzie. Ale myśle, że cena będzie chora, 550 zł+ ( ͡º
  • Odpowiedz
  • 5
@Sh3rI0ck: w sensie ze config mojego pc można powiedzieć ze byłby dobry może w 2k13 (max jaka gra z niego wyciągnąłem to swego czasu gta 5 na low detalach przy 20fpsach XD) dłuższy okres nie grałem praktycznie w nic z braku czasu a obecnie wyjechałem za granice do pracy i ze sobą właśnie mam ta konsolkę i leciwego lapa, a chętnie bym sobie np postrzelal w wiele tytułów ale o wiele
  • Odpowiedz
  • 1
@PazzaMorte: na razie jedyna gra w której radzę sobie z strzelaniem na padzie to tomb raider i to jeszcze chyba z każdym możliwym wspomaganiem celowania ;DD
Fify teekeny czy UFC to wiadomka ze nie ma problemu na padzie
  • Odpowiedz
@Sh3rI0ck: ja nie czekam, tak samo jak na piątke bie czekałem, która okazała się kopiuj wklej z ładniejszą grafiką i jako taką fabułą.... szóstka to zwykły skok na kasę
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: to jest jedna z największych tajemnic wszechświata - czemu wszystkie gry na konsolach nie mają opcji grania na klawiaturze i myszce? Rozumiem, że taka implementacja to dodatkowe koszty ale w ogólnym rozrachunku więcej ludzi by być może grało na konsolach - większa sprzedaż konsol i gier FPS na nich = profit
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: to jest jedna z największych tajemnic wszechświata - czemu wszystkie gry na konsolach nie mają opcji grania na klawiaturze i myszce? Rozumiem, że taka implementacja to dodatkowe koszty ale w ogólnym rozrachunku więcej ludzi by być może grało na konsolach - większa sprzedaż konsol i gier FPS na nich = profit


@kwirynal: jeżeli system playstation wspiera klawiaturę i myszkę to koszt wsparcia tego w grze szacuje na 0,001 %
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: jedna rada. Graj więcej. Serio. Jak kiedy przesiadłem się z pc na konsole to była dla mnie katorga granie na padzie. Zacząłem grać w Uncharted 1 i co sekcja strzelana to zgon. Zgon. Zgon i tak do #!$%@?. Ale w pewnym momencie pykło. Coraz lepiej wchodziły headshot. Teraz nie wyobrażam sobie wracać do pc. Konsola jest za wygodna xD No i bez problemu gra mi się nawet fps.
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: tez odszedlem na pewien czas od kompa na rzecz konsolki. Powiem tak - nigdy wiecej. Jak robisz za granica, to koszt tych 3,5 k zl raczej dupy nie urywa. W zamian bedziesz gral jak czlowiek, a nie peasant na 10 letnim zlomie.
  • Odpowiedz
  • 4
@dziad_lesnyy Granie przez całe życie na klawiaturze i myszce i przeskok na pada, szczególnie w grach fps to chyba najtrudniejsza rzecz. Nie masz takiej swobody ruchu celownikiem, jednak ludzie grają na nich i mają się dobrze. Sam kupiłem PS5 jako pierwszą konsolę, głównie gram na PC.

Szczerze powiedziawszy to sytuacja wygląda jak na PC, pod względem tego, że jak zaczynałeś grać na PC to też machałeś myszką jak cepem i każdy to
  • Odpowiedz