Wpis z mikrobloga

Mirki z #ksiegowosc #podatki
Podpowiedziałby mi ktoś jak to jest?
Planuję otworzyć działalność gospodarczą, lecz na początku, zanim ukierunkuję się na jednej branży i typie (docelowo ma to być handel konkretnymi przedmiotami) -
początkowo będę zajmować się handlem:
-właśnie tym, co ma być docelowo głównym źródłem dochodu lokalnie, u mnie w mieście,
-czymś zupełnie innym, zupełnie inna branża i tutaj handel wysyłkowy, ale jednak też handel,
-i jeszcze inną grupą przedmiotów - wysyłkowo, ale inny charakter niż poprzedni podpunkt - bardziej nastawione na zysk na 1 sprzedanej sztuce, niż na ilości sprzedanych sztuk.

Do tego dojdą rzadko wykonywane usług z jeszcze innej branży, niż 3 powyższe.

Czy dobrze rozumiem, że robię zgodnie z prawem tylko jeden wpis do CEIDG, jako główny PKD podaję ten z podpunktu pierwszego, a jako zbiorczy do dwóch kolejnych - podaję kod PKD 46.19.Z

Działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju

i dodatkowo do usług podaję kolejny, prawidłowy kod PKD, tak?

A teraz pytanie jeszcze o rozliczenia - w związku z pierwszym podpunktem będę musiał się rozliczać jako VAT'owiec, więc z automatu cała moja działalność będzie musiała być realizowana jako płatnik vat, tak?
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BoaKusiciel: zasada jest prosta ale jednocześnie skomplikowana.

Prosta ponieważ wpisujesz wszystkie PKD ktore dotyczą wykonywanej przez ciebie działalności.

Skomplikowana bo jest #!$%@? tyle tych PKD że ja cię #!$%@?...

Jeśli twoja działalność jest opisana w ustawie o VAT, że nie podlega zwolnieniu to tak, odrazu musisz zarejestrować się jako vatowiec poprzez zgłoszenie VAT-R