Wpis z mikrobloga

# 477 #pratchettnadzis

Według dzieł historycznych, decydująca bitwa, która zakończyła wojnę domową w Ankh-Morpork, toczyła się między dwoma garściami śmiertelnie zmęczonych ludzi, o mglistym poranku na bagnie. I chociaż jedna ze stron uznała się za zwycięzców, bitwa zakończyła się rezultatem: Ludzie: O, Kruki: 1000, jak to się zwykle dzieje w przypadku bitew.


Ruchome obrazki
  • 17
@Eksagnem: w zasadzie z wyjątkiem pierwszych książek serii Świata Dysku reszta to mądry humor i satyra na współczesne społeczeństwo i świat przemycone pod płaszczykiem fantasy. Seria książek Świata Dysku to moje ulubiona pozycja. Książki sir Pratchetta ukształtowały w dużym stopniu mój światopogląd i trochę ironiczne(może bardziej trzeźwe - to lepsze słowo) spojrzenie na świat bo towarzyszą mi od młodego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak najszybciej nadrób
@drzuo moze zaczynales od początkowych pozycji z serii. Są troche specyficzne. Potem jest juz to co najlepsze u Pratchetta. Moze zacznij od Straż! Straż!. Ja zacząlem przypadkowo od niej daaawno temu w bibliotece i to bylo to co zachecilo mnie do calej reszty.