Wpis z mikrobloga

My, Polacy, to jednak głupi, chłopski naród zaiste. Musimy zapłacić USA za coś, za co oni zazwyczaj płacą innym krajom...

Być może jestem ignorantem, ale nie znam kraju, który płaciłby za obecność wojsk amerykańskich. Tzn Irak płaci w ropie, Afganistan to nie wiem w czym... no ale czy którykolwiek kraj europejski za to płaci bezpośrednio ameryce? Przecież to jest tylko w ich i wyłącznie w ich interesie, żeby tu bazę wybudować.

To my powinniśmy im warunki stawiać tak na chłopski rozum... ale co ja tam wiem, pańszczyźniany chłop.

#wojsko #usa #polska #takaprawda
  • 8
@TwojStaryToKorniszon: Ponieważ ich polityką, którą prowadzą praktycznie od początku zimnej wojny, jest systematyczne zbliżanie się do granic Rosji i Chin, tak aby zapewnić możliwość tzw natychmiastowego uderzenia. Wpływ na ekspansję ma fakt posiadania przez Rosję i Chiny broni hipersonicznej zdolnej przenosić głowice jądrowe. No ale co ja tam wiem, jestem tylko pańszczyźnianym głupim chłopem, który wyciąga opinie z dupy i nie może się mierzyć z intelektem kolektywnym wykopokopu
No ale co ja tam wiem, jestem tylko pańszczyźnianym głupim chłopem, który wyciąga opinie z dupy i nie może się mierzyć z intelektem kolektywnym wykopokopu


@125ccfurii: najwyraźniej to prawda
super że się przyznajesz

posiadanie bazy w Polsce w bezpośrednim zasięgu rakiet nawet krótkiego dystansu z Kaliningradu mija się z celem
taka baza jest w kategorii "first to shoot"
poza tym teren Polski jest w przypadku potencjalnego konfliktu polem bitwy, zachowanie głębi
no ale czy którykolwiek kraj europejski za to płaci bezpośrednio ameryce


@125ccfurii: A kto mówi o bezpośrednim płaceniu? Ja słyszałem o tym, że dołożymy się, czy też zbudujemy infrastrukturę. Pewnie przy udziale naszych firm zbudujemy elementy, które niezależnie od Amerykanów nigdzie się stąd nie ruszą. To "płacenie Ameryce" to naciąganie, pod hasła podobające się Trumpowi (który np. mówi o płaceniu na NATO, a nie o wydawaniu wymaganych przez NATO 2% PKB
@125ccfurii:

Musimy zapłacić USA za coś, za co oni zazwyczaj płacą innym krajom...

Z tego co wiem to każdy kraj płaci za bazy. Procedura jest właściwie stała od lat 70 i wynika głównie ze specyfiki działania baz zagranicznych USA. Państwo gospodarz płaci za wybudowanie infrastruktury, która jest przekazywana formalnie na własności USA i to jest głównie ta opłata. USA może budować za granicą tylko obiekty o specjalnym przeznaczeniu np.: u nas