Wpis z mikrobloga

nie wypał jak pokemon go?


@Green81: @inrzynier: @Queltas: Idąc tym tokiem myślenia mobilny Dungeon Keeper od EA też sobie świetnie radzi. Zobaczcie chociażby jego ocenę na google play oraz popularność. Oni też świetnie zarobili na tym gównie tylko co z tego?

Oczywiście nazywanie pokemon go niewypałem to duże nadużycie ale pisałem to z własnej perspektywy. Gry mobilne nie muszą mieć zbyt wysoko podstawionej poprzeczki. Ich userzy i tak wszystko
Formuła z pokemon go


@Kryspin013: formuła z pokemon go jest tam tylko albo aż podczas łapania pokemonów, do tego nie trzeba pc do podmianki i usunęli wędkę i rower. cała reszta to yellow z nostalgia fanservice dla ludzi w moim wieku.
@Kryspin013 ja nawet nie wiem co to jest let's go. Ale użyłeś porównania o wydźwięku negatywnym do pokemon go którego sukces jest jak najbardziej pozytywny więc ci to wytknalem
@Kryspin013 przyznam Ci rację, co do pierwszych miesięcy gry, wtedy była prawdziwa tragedia i w Pokemon go nie dało się grać - powodów było wiele - od problemów z serwerami, po wszechobecne boty i system rozgrywki. Co nie zmienia faktu, że co Pokemon company i Niantic zarobili to ich. Sama wtedy zrezygnowałam, bo tak, gra była wtedy wydmuszką.
Najważniejsze, że zaczęli wyciągać z tego wnioski i jak po prawie dwóch latach wróciłam
cała reszta to yellow z nostalgia fanservice dla ludzi w moim wieku.


@inrzynier: Raczej dla dzieciaków jak każde pokemony od zawsze. To oni są głównym targetem - nie ty. Po za tym usunęli znacznie więcej niż piszesz.

@Green81: Tylko, że główna siła napędza pokemon go to niedzielni gracze, którzy nie widzieli sprzętu nintendo na oczy. Popularność zbili na tym bo było darmowe i miało to "pokemon" w nazwie. Tak jak
@Kryspin013: Nie zgodziłbym się. Niedzielni gracze to żadna siła, oni co najwyżej dokładają się do statystyk i poprawiają kwoty od sponsorów. Kasy nie muzą wydawać wcale, bo gra daje tyle itemów, że nie ma potrzeby. Natomiast główne wpływy mają od dużo starszych hardcorowych graczy. Nie do końca takim jestem, ale w moim mieście (okolice Warszawy) zdecydowana większość aktywnych, płacących graczy do przedział 20-30 lat ale nie brakuje też straszych, nawet po
@Kryspin013: Polecam nie sugerować się oceną graczy, bo nie jest ona w żaden sposób miarodajna. Średnią na metacriticu można bardzo łatwo zaniżać lub zawyżać. Wystarczy tylko założyć nowe konto
bo sama konsolka jest mało popularna


@mlodyapollo: Pewnie zależy od środowiska w jakim się znajdujesz ale odnoszę zupełnie przeciwne wrażenie.

zdecydowana większość aktywnych, płacących graczy do przedział 20-30 lat ale nie brakuje też straszych


@mlodyapollo: Żaden dowód. Moje obserwacje jedynie: dzieciaki > rodzice dzieciaków > studenciaki > reszta i to patrząc po znajomych jak i słysząc ludzi na ulic w parku i gdziekolwiek indziej.

Średnią na metacriticu można bardzo łatwo
@Kryspin013: A grasz w ogóle w tę grę, czy tylko z obserwacji? Jakbyś pograł aktywnie, rajdował ze swoją grupą z fejsa czy discordu to byś miał inny obraz. A tak widzisz właśnie tylko tych niedzielnych graczy. Których może jest i więcej ale oni nie przynoszą dochodu. Najczęściej tacy potem wypisują głupoty i psują opinie. Do tego denerwują się, że zabrali im mapy albo już flajowanie nie działa. Nie zmienia to faktu,
Jakbyś pograł aktywnie, rajdował ze swoją grupą z fejsa czy discordu to byś miał inny obraz.


@mlodyapollo: Tak - pół roku temu. To samo w zasadzie słyszałem o każdej mobilnej gierce. Nijak się to ma do gier pc'towych czy konsolowych. Raczej po prostu nie jestem targetem.

A co za różnica ile czasu minie od premiery? Oceny tak czy inaczej będą zmanipulowane.


@redo123: Wat? Oceny i opinie ludzi w internecie będą
@Kryspin013: tu masz rację, nie jesteś targetem. Generalnie Pokemon Go ma trochę wad, największa wg mnie jest taka, że bez znajomych i w małych miastach/wsiach nie możesz w pełni się nią cieszyć. Po prostu nie będziesz w stanie wziąć udziału chociażby w rajdach czy będziesz miał za mały dostęp do itemów. Jest to gra dla mieszkańców miast głównie, szczególnie tych największych, gdzie społeczność jest duża i łatwo o grających znajomych. Natomiast
szczególnie tych największych, gdzie społeczność jest duża i łatwo o grających znajomych. Natomiast wystawianie z tego powodu grze ocen 0 jest zwyczajnie niesprawiedliwe


@mlodyapollo: Mieszkam w takim mieście. Wciąż mnie nie wciągnęło i wciąż to dla mnie wydmuszka. Ze znajomymi to największe kloce mogą być najlepszymi grami ale to nie ma znaczenai bo wtedy znajomi zapewniają ci główną rozgrywkę a nie gra. Na podobny problem cierpi Sea of Thieves - ta
@Kryspin013: Odnosiłem się do ocen Pokemon Go. Co do wydmuszki to każdy uznał, że trollujesz i tyle. Gra ma taki content a nie inny i tyle. Do Ciebie on nie trafia, ale do milionów innych graczy już tak. I to jest w niej fajne, że grają w nią dzieciaki i grają w nią emeryci. Mało która gra może się tym poszczycić. Ile znasz takich "wydmuszek" ? Poza typowymi zabijaczami czasu typu
Co do wydmuszki to każdy uznał, że trollujesz i tyle.


@mlodyapollo: Spoko, że wypowiadasz się w imieniu wszystkich ¯\_(ツ)_/¯

Chciałem wywołać dyskusję i poczytać o argumentach drugiej strony jednocześnie chcąc by druga strona sprawdziła moje argumenty.

Nom nic, dzięki z dyskusję. Zobaczymy jak let's go poradzi sobie na realnej konsoli. Do mnie argumenty o popularności pokemon go jako tako nie trafiają bo google play pokazuje, że nawet największe crapy mają bardzo