Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie naszych kadr piłkarskich na podstawie ostatnich dni:
16.11 Portugalia U20 2:0 Polska U20
16.11 Polska 0:1 Czechy
17.11 Polska U21 0:1 Portugalia U21

3 mecze, 3 przegrane, 0 strzelonych bramek, bilans 0:4

Aby nie powiedzieć, że miałem przyjemność, to miałem okazję oglądać wszystkie trzy mecze (co prawda nie w całości, ale miałem zarys możliwości).

Pierwszy mecz z Portugalią U20.
- oczekiwania były najmniejsze. Portugalia zgrany, jak i ograny skład, zdecydowanie lepsza w tabeli. Nasi reprezentanci dobrze się bronili, starali się coś skonstruować, jednak piękna pierwsza bramka (strzał z dystansu), a druga w końcówce meczu zabrały nam nadzieje na jakby nie patrzeć niespodziankę, jaką byłaby wygrana.
Drugi mecz z Czechami:
- zdecydowanie najgorsze wykonanie. Od dorosłych piłkarzy, a reprezentantów oczekujemy zdecydowanie więcej, zwłaszcza, że stać ich na to. Do tego motyw obecnego trenera, skończę ten krótki wywód w tym miejscu.
Trzeci mecz z Portugalią U21.
- tutaj wydawało się, że najtrudniejszy przeciwnik, bo posiadający zawodników grających w Europie, jak i na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Portugalii. Nasza kadra U21 dzieli się na zawodników występujących w Polsce oraz na tych europejskich. Ci pierwsi przebijają się do składów ekstraklasy, a ci drudzy niestety, ale nie występują często w klubach. Może w przyszłości się to zmieni, ale wtedy będą w kadrze seniorskiej. Najtrudniejszy rywal, ale i najlepsze spotkanie. Oglądałem drugą połowę, w której Polacy prowadzili grę i im to wychodziło. Były momenty nieporozumień, ale z czystym sumieniem możemy je pominąć. Mieliśmy kilka świetnych sytuacji, zabrakło szczęścia.

Oceniając od 1 do 10, gdzie 10 to maksymalna nota nasze repry dostają kolejno:
- Polska U20 ocena 5 (kadrowo zdecydowanie mocniejszy przeciwnik, dlatego lepszy wynik, niż 1:0 byłby dobry rezultatem, nie uczynili tego)
- Polska ocena 2 (wyżej się nie da, oprócz pojedynczych zrywów i klepek poziom poniżej ekstraklasy)
- Polska U21 ocena 8 (wyniku nie ma, ale z niełatwym rywalem zagrali dobrze, gdyby nie dwa remisy z Wyspami Owczymi w eliminacjach (xDDDD) mielibyśmy awans bezpośredni, a tak pozostaje jeszcze mecz rewanżowy z Portugalią)

#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 1
@Kolarzino: Młodych nie oglądałem, ale "starych" już tak. Moim zdaniem w obecnej sytuacji nie stać ich na cokolwiek. Kadrowicze albo bez formy, albo kontuzjowani. Młodzi nie pokazują nic ciekawego. Za wcześnie na oceny trenera, ale ewidentnie nie panuje nad kadrą.