Wpis z mikrobloga

Dziwią mnie głosy narzekaczy - gdy pojawia się powiew świeżowści jeśli chodzi o polskie seriale to ci dalej narzekają, że to nie tak, że drewno, że bluzgi, że przemoc, że jakieś sci-fi i lasery xD.

Odpalcie sobie TVNowe wynalazki, no wiem taką "Pułapkę" albo inne papki xD.

#slepnacodswiatel
  • 3
  • Odpowiedz
@Bratkello: w Polsce brakuje seriali z dobrym scenariuszem i aktorami tak naprawdę. Ludzie mają przesyt tych samych mord Adamczyków czy Karolaków w co drugim polskim filmie/serialu.
A papki z tvnu, polsatu czy innej polskiej telewizji powstają pod masowego widza, bo to telewizje ogólnodostępne. Scenariusz zwykle jest tam cienki jak sik pająka, bo powstaje na kolanie, aby kolejny sezon za pół roku wypuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
HBO
  • Odpowiedz
@Arveit: Dlatego jestem ciekaw jak Netflix sobie poradzi z swoim serialem 1983.

Czy ja też dobrze odbieram, że takie seriale jak "Ślepnąc od Świateł" biją nie tylko scenariuszowo zwykłe seriale, ale także robotą "operatorską"? Przecież niektore kadry są tak ładne, że można je wstawić w ramkę
  • Odpowiedz
@Bratkello: to też, na pewno jest to bardziej dopracowane i przemyślane, by komponowało się z wydźwiękiem serialu czy nawet pojedynczej sceny. Teraz na TVN-ie leci "Pod powierzchnią" i powiem Ci, że oglądam z ciekawości, fabularnie lekko na plus na tle całego polskiego gówna, ale kolory, klimat, dynamika mnie tam zaskoczyła. Przyjemnie by się to oglądało, gdyby aktorzy byli bardziej wiarygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz