Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: maja nie pracować albo kopać rowy? Jeżeli mają kwalifikacje i dostali te prace w sposób transparentny i nie budzący wątpliwości to po co ta nagonka? Należy najpierw sprawdzić czy spełnili wymagania na dane stanowisko, czy konkurs nie był naginany. Ale nie, to dzieci polityków PiS hurrr durrr. To samo można powiedzieć o kadencjach każdych poprzednich rządów. Krótka pamięć macie.
Należy najpierw sprawdzić czy spełnili wymagania na dane stanowisko, czy konkurs nie był naginany.


@makaron_rurka_albo_nitka: No może gdyby PIS nie przejął również wszystkich instytucji sprawdzających, to by się sprawdziło.
A tak to najwyżej jakiś szary obywatel, opozycja albo Watchdog mogą sobie sprawdzić jeśli udostępnią im dane, a PIS i tak to oleje lub zakrzyczy. Nikt nic nie może im zrobić, bo oni już stoją ponad prawem. Jedyne co można zrobić, do
@makaron_rurka_albo_nitka: no nie wierze że można być tak naiwnym :) Każda spółka skarbu państwa jest łakomym kąskiem dla każdej władzy, to jest patologia która w Polsce jest niemal wrośnięta w „standardy” rządzenia. Ale jak widzę jest akceptowana przez cześć ludzi pewnie mających podobny system wartości, mentalność kombinatorów w narodzie jest potężna i nie do wyplenienia bo przekazywana z pokolenia na pokolenie.
@PeterPolska: zanim rzucisz oskarżenia pod czyimś adresem to wypadałoby sprawdzić ich slusznosc. Dotyczy to jednej i drugiej strony sceny politycznej.
@ZaplutyKarzelReakcji: jezeli nie mają a zostali przyjęci tam gdzie nie powinni być to od tego jest prokuratura.
I nie mam wiary w polityków PiS. Uważam ich w większości za miernoty kompetencyjne np sławny Pan Zieliński który robi prywatny folwark z Suwałki, pan Szyszko który uj wie jakich szkód narobił, pożal
@makaron_rurka_albo_nitka: Witaj w świecie, szkoda że jeszcze ci trzeba dowodów na coś co jest ujawniane w każdej kadencji od początku III RP. Czytaj, interesuj się i wyciągaj wnioski. Odnośnie nepotyzmu to poszukaj sobie wypowiedzi Kaczyńskiego z 2012 odnośnie zatrudniania bachorów polityków w spółkach skarbu państwa. To jest definicja hipokryzji. To robili, robią i będą robić wszystkie partyjne akronimy, bo po to oni tam idą a ideologia jest dla przygłupów betonowego elektoratu
@makaron_rurka_albo_nitka jeśli spełniali warunki to nic mi do tego ale po ostatnich komentarzach posła PiS oraz patrząc na to kogo wybierali na np ministra spraw zagranicznych oraz na wiceministra sprawiedliwości powatpiewam w to. No jeszcze można dać jako przykład wciskanie wszędzie swoich ludzi w niektórych sytuacjach łamiąc konstytucję to też nie brzmi dobrze. Jacek Kurski jest też dobrym przykładem i dziennikarze TVP.
@JAI2L9LAD: tylko poprosiłem o odrobinę obiektywizmu, a zostałem zakwalifikowany jako pisowiec, który nic nie wie i jest zaslepiony partia. prawie cala eLITA polityczna jest przezarta kolesiostwem, obsadzaniem rodzin. Jezeli ktoś ma kwalifikacje do danej pracy to dlaczego nie? Jeżeli nie ma, a został wsadzony na stołek dla kasy, jest to naganne. Ale jak już wspomniał @PeterPolska o betonowym elektoracie to nic się w naszym kraju długo nie zmieni. Wszystkie partie dążą