Wpis z mikrobloga

NO ALE JAK TO SZARLATAŃSTWO KATOLICKIE NIE DZIAŁA, NO JAK TO NIE RODZOM SIE DZIECI HMMMM
30 milionów zł za 70 ciąż, przecież to jest jakaś paranoja, a oni będą w TV mówić, że to sukces, bo aż 70 par będzie mieć dzieci. Nie żeby #!$%@? program in vitro, który PiS ściągnął dzięki klerowi pozwolił wydać na ten świat 21 000 dzieci, no ale ok, dzieci z probówki to nie dzieci, to wg. kościoła kosmici kurła. Średnio każdy z nas dał złotówkę na ten program.
https://www.wykop.pl/link/4654459/70-ciaz-za-30-milionow-zlotych-wybitnie-slaby-wynik-rzadowego-programu/

#bekazkatoli
#antynauka #neuropa #polityka
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Reepo: Pierwsze kłamstwo - nazywanie naprotechnologii katolickim szarlataństwem. To bardzo skuteczna metoda DIAGNOZOWANIA przyczyn problemów z płodnością. Natomiast według mnie faktycznie nie powinna być jeszcze "narodowym programem" pomocy dla osób z takimi problemami. Po pierwsze dlatego, że jest droga i długotrwała, po drugie z tej co czytałem jest mało specjalistów w tej dziedzinie, po trzecie - to metoda diagnostyczna. Dopiero po niej powinno nastąpić leczenie jeżeli jest konieczne.
Drugie kłamstwo -
@Reepo: jaka jest granica finansowa, że za nowe dziecko się opłaca? 1zł to dużo a 50 groszy już będzie ok?


@stan-tookie-1: skoro istnieje tańsza i skuteczniejsza metoda to po cholerę wydawać 300x więcej na ten sam efekt? Żeby któryś z tysięcy bogów się nie obraził? To jest jakiś żart i tworzenie państwa wyznaniowego, plucie w twarz nauce i postępowi w imię wymyślonych bóstw. Powoli dojdziemy do jeszcze większych absurdów, bo
antykoncepcję awaryjną religijne oszołomy już uwaliły


@restecp: coś mi umknęło, chyba że chodzi Ci o to że trzeba mieć skierowanie od lekarza, ale to na większość leków o silnym działaniu tak trzeba, ogólnie jesteś przeciwko jakimkolwiek receptą i powinno być tak, że kupujesz w aptece co chcesz?

niedługo wezmą się za dosłownie każdy aspekt życia


@restecp: w sumie za co się wzięli do tej pory? już 3 lata rządzą i
@stan-tookie-1:

ogólnie jesteś przeciwko jakimkolwiek receptą i powinno być tak, że kupujesz w aptece co chcesz?


Pokaż mi gdzie tak napisałem. Te tabletki są skuteczne gdy są przyjęte szybko, gdy masz szukać ginekologa w sobotę wieczorem to właściwie tracą sens. Dla mnie uwalili tę metodę antykoncepcji, bo wprowadzenie takiego utrudnienia ją dyskwalifikuje.

@restecp: w sumie za co się wzięli do tej pory? już 3 lata rządzą i coś jeszcze oprócz
antykoncepcję awaryjną religijne oszołomy już uwaliły


@restecp: tutaj, piszesz o sytuacji gdzie silne leki są na receptę jakby był to zakaz. Otóż nie jest to zakaz tylko ucywilizowanie sytuacji. Bo w naszym systemie standardowo traktujemy, że silne leki są na receptę. Jakoś tak jest że Polacy jedzą niesamowite ilości "leków" i trzeba ich trochę trzymać w ryzach.

Dla mnie uwalili tę metodę


@restecp: no to nie ma tutaj co dyskutować,
@stan-tookie-1:

- Ketonal to bardzo silny lek, który wydawany bez recepty mógłby być nadużywany przez pacjentów i stosowany w niekontrolowany, a co za tym idzie - niebezpieczny dla zdrowia sposób - mówi doktor Anna Żelechowska, neurolog specjalista rehabilitacji medycznej. - Nie jest to środek jedynie zwalczający ból; może także w dłuższej perspektywie działać niszcząco na ludzkie organy (np. na ściany żołądka), a nawet doprowadzić do wystąpienia udaru. Na rynku mamy dostępnych
@sosn: ten 1 przykład właśnie nie potwierdza tego, że się uważa to za standard? Wykluczenie 1 leku (a ich pewnie są tysiące) wywołał polemikę, że tak się nie powinno robić - czyli się uważa, że silne leki powinny być na receptę.
@sosn: przecież ja bronię Twojego stanowiska - czyli, że silne leki powinny być podane pacjentowi po konsultacji z lekarzem. Dotyczy to np przywołanych leków antykoncepcyjnych po (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) czy ketonalu (gdzie powstała jakaś dyskusja czy iść z nim w jedną czy drugą stronę, i na razie wygrała wersja że w drugą).
1 przykład wykreślenia leku z listy za skierowaniem nie powoduje że powinno być wszystko dostępne
@stan-tookie-1: Pokaż mi gdzie ja takie stanowisko ws. silnych leków wyraziłem. Wykazałem sprzeczność Twoich słów z niedawnym wydarzeniem. Tylko tyle.

To tacy jak Ty zaniżają wyniki w testach na czytanie ze zrozumieniem.
Wykazałem sprzeczność Twoich słów z niedawnym wydarzeniem.


@sosn: to ja mówię, że 1 przypadek nie wyklucza prawdziwości w ogólnej większości przypadków. a krzyk żeby nawet ten 1 przypadek przemyśleć ponownie potwierdza, że naturalna reakcja jest jw.