Wpis z mikrobloga

@sorhu: Letnie o dziwo dają radę. Nieświadomie się o tym przekonałem, bo byłem przekonany, że ostatnim razem, jak były w moim busie zmieniane opony, wszedł zimowy komplet, ale chłopaki na firmie mnie wyprowadzili z błędu…
@agaja: Wypadek na wysokości Rogoźnicy, trzy samochody rozbite, pięć rannych, autostrada w stronę wschodnią (jak na Łańcut i Korczową) zablokowana, najpewniej wyluzuje się około północy. Objazd przez S19 i DK94, osobiście polecam cisnąć S19 do końca zamiast zjeżdżać w Świlczy, dużo mniejszy ruch i mniej stania niż przy jechaniu przez centrum.
Odpaliłem radio i posłuchałem z ciekawości.
@Pangia: no jechał jeden radiowoz plus bus.
Ale w tym momencie wracalo mniejsze auto..
Ech mam nadzieje, ze to ruszy, zwłaszcza ze mam małe dziecko w aucie :/ powinnismy być juz dawno na miejscu.
Choć dobrze, że wyjechaliśmy tych 10 minut później, bo nie wiadomo jak by to było...
@agaja: Pewnie przejechalibyście normalnie, nie ma co gdybać.
Możliwe, że zbierają jakieś ślady, trzeba liczyć na to, że wysłali tam jakiegoś rigczowy patrol i puszczą ruch chociaż awaryjnym, jak już wyzbierają co większy syf.
Tak w ogóle to gdzie lecicie?
@Pangia: może normalnie, a może mielibyśmy pecha. Nigdy nie wiadomo ¯\_(ツ)_/¯ choć Twoja wersja lepsza ;)

Na weekend do teściów :) wsadzilismy mlodegp (niecały roczek) do auta juz spiacego, miało być pięknie - spi przez drogę, dojeżdżamy, przenosiny do łóżeczka i śpi dalej... bo rano to by się w foteliku denerwowal :p

Stoimy ok.pół km od miejsca zdarzenia,juz poltorej godziny. Bida Panie, bida..
@agaja: To jak już ruszysz, to nie wiem czy nie wyjdzie ci szybciej zjechać w Łańcucie i lecieć dalej wojewódzką. Kilometry podobne, ale chyba większy ruch jest na S19 i dalej między Sokołowem a Leżajskiem, zwłaszcza w wypadku ciężarówek.
@Pangia
@agaja kurna drogi w tej okolicy zaczynaja byc coraz bardziej niebezpieczne... ja tam jezdze z odpalona nawigacja, cb i yanosikiem, zeby w razie W zjechac odpowiednio wczesniej i nie stac :(
Ostatnio palace sie auto w jakas niedziele, w ktorys piatek 50 km w godzine, bo mgla, ruch, zakorkowania po stluczkach :(
To jak już ruszysz, to nie wiem czy nie wyjdzie ci szybciej zjechać w Łańcucie i lecieć dalej wojewódzką.


@Pangia: nigdy w życiu, chyba że masz zamiar ostro poginać przez zabudowany i ryzykować wzięcie kogoś pod koła albo mandat, droga Łańcut -> Leżajsk to 70-80% teren zabudowany, kiedyś lubili stać w kilku miejscach i suszyć, teraz w sumie nie wiem bo szkoda mi czasu tamtędy jeździć
@Ligniperdus: Nie stoją, jeżdżę tam raz na jakiś czas i nigdy tam nie natknąłem się na radiowóz. A można tam bez większego problemu jechać 70-80 km/h, zwłaszcza w miejscach, gdzie droga się prostuje, bo ruch tam jest niewielki.
@Pangia:

70-80 km/h


no rewelacja ;) mając do wyboru ekspresówke 100-120km/h i potem 20km drogi z ledwie 3 malutkimi (w porównaniu do czegokolwiek co spotkasz na drodze łańcut->leżajsk) wioskami po drodze, gdzie można znowu jechać 90-120 i cała droga ma kilka zakrętów gdzie łańcut->leżajsk ma kilka prostych...
nie naprawdę nie... kiedyś jeździłem tamtędy codziennie, bo nie było ekspresówki, nie było autostrady a ja potrzebowałem na lwowską, więc to był jedyny wybór