•  

Tutaj zgłaszamy incydenty z trzeciego wyścigu sezonu RetroWEK @ Silverstone

Format:
    PRO/SEMI - Kto? - Co? - Kiedy/gdzie? - obowiązkowo podajemy czas zdarzenia z replaya wzorcowego.

Wzorcowe Replaye - TUTAJ

Na zgłoszenie incydentów macie czas do poniedziałku do godziny 23:59

pokaż spoiler Przypominamy, ze kary za R2 oraz odwołania za R1 ogłosimy w najbliższy weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#acleague

źródło: R3.jpg

•  

PRO/10:45/Adi011

Adi011 zmienia stronę na odhamowaniu. W efekcie kolizja, trawa tracę wiele pozycji

•  

PRO/49:40/Zeet

Zeet robi mega divebomb. Gdybym nie przewidział i nie poczekał byłby konkretny dzwon

•  

PRO/58:55/mateusz-mazurek

mateusz-mazurek wyprzedza po wewnętrznej poza torem. Żeby uniknąć kolizji wypuszczam na zewnętrzną i wypadam poz tor.

•  

PRO/1:18:30/Piast

Piast nie zostawia mi miejsca pomimo ze jestem już obok po wewnętrznej na tarce

•  

@ACLeague:

PRO/38:01/Fifa2195: Powrót na tor w stylu kamikadze. Tylko nieprzeciętny refleks pozwolił mi uniknąć zderzenia i ofiar w ludziach. Strata czasowa spowodowana incydentem była tak duża, że uniemożliwiła mi wygranie wyścigu.

https://youtu.be/J6tWMNaHyIo

PRO/43:28/Fifa2195: Po obraniu zewnętrznej linii jazdy, postanawia przyciąć do wewnętrznej w najłagodniejszym zakręcie na torze powodując kontakt i spin. Wizyta domowa w celu weryfikacji posiadania wymaganego regulaminem radaru wydaje się niezbędna z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie kierowców ACL.

https://www.youtube.com/watch?v=Fo6vu4sI0k8

PRO/55:15/Fifa2195:

1) Niebezpieczny powrót na tor z trawy
      2) Utrata kontroli nad pojazdem na prostej (sic!), kontakt.
      3) Na kolejnym dohamowaniu zakręt pokonany taką liną jazdy jakby sam znajdował się na torze. Problemy z internetem?

https://youtu.be/BrYuCtV10-k

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@QbxGamerHD: Styl jazdy tego pana to jakiś dramat

•  

@QbxGamerHD @MrPollmann miałem podobne przygody ale udało się bez kontaktu - wygląda jakby nie miał świadomości gdzie są inne samochody (brak helicorsa ?) albo fan maxa verstappena :-)

•  

@kj5d: Przepraszam za sytuację. Prawie pół wyścigu się gdzieś tam w lusterkach widzieliśmy i była niezła walka z czasem :) Tam na tym łuku rzeczywiście mogłem zostawić więcej miejsca.

+: kj5d
    •  

@kj5d: @QbxGamerHD: car radar posiadam i o ile poprzednie sezony jezdzilem bardzo asekuracyjnie to teraz stwierdzilem ze nie ma to sensu o ile z QBX przesadzilem bardzo przepraszam to powrót na tor był wynikiem braku całej mapy toru mialem tylko fragment domyslny ktory jest w grze a ze bylem bokiem to QBX nie widzialem a na mapie go nie bylo mam maly ekran wiec tez mapka jest odpowiednio mniejsza naprawie to sciagajac osobna aplikacje a co do zeet ja naprawde nie kojarze innych sytuacji poza qbx chyba ze masz na mysli sytuacje miedzy t2-t3 gdzie poszerzylem tor a ty chciales wejsc na wewnetrzna

•  

@fifa2195: tak mi się wydawało, że zakładasz, że wyprzedający odpuści. Wydaje mi się, że ryzyko się nie opłaca ale to oczywiści twój wybór. Dlatego przytoczyłem Verstappena i incydent w Brazylii gdzie przez takie podejście stracił P1

•  

@kj5d: wiesz z poprzednich wyscigow ja odpuszaczalem w takich sytuacjach i mnie wyprzedzali chcialem cos zmienic

+: kj5d
    •  

@fifa2195: łap tutaj 2 twoje akcje:
      1) https://gfycat.com/pl/DevotedIcyKrill?fbclid=IwAR07M4YBsM1hwvlA9Z0Q0Mc6wETryAwIQIoZ_CN-cgIbki7wuRmUmCSvnOY

Nie wiem nawet jak skomentować tą sytuację...

2) https://gfycat.com/pl/EvilAmusingAntbear?fbclid=IwAR0X61hB_rJZ1GeB4Xy3Mh5BfBZ3FJezQyKt2xaxplieQjJ-mYN5N9ih2qM

W tej sytuacji widać, że przestrzeliłeś hamowanie do T3, wyjeżdzasz szeroko, zostawiam ci miejsce po wewnętrznej w T4, a ty i tak się we mnie wpierdalasz.

Nie chce mi się tego reportować, bo i tak nie ukończyłem wyścigu, ale weź ogarnij trochę, bo jak widać po komentarzu Qbxa to trochę tych akcji ci się nazbierało na Silverstone.

@kj5d: chodzi ci o akcję w szykanie pod koniec okrążenia? Jeśli tak, to to nie był atak. Nie mogłem ogarnąć hamowania do tego zakrętu z paliwem i kilkanaście razy go przestrzeliłem. Nie miałem zamiaru cię atakować, ale fakt, że mogło to tak wyglądać. Dobrze, że ogarnąłeś i ostatecznie nie zepsuło ci to wyścigu. Jeśli chodzi ci o inną sytuację to daj znać.

•  

1) PRO Lotnik 22:13 Wjechał we mnie. Dostał laga, ale to nie wina serwera, że we mnie wjechał. Po lagu znajdował się tam, gdzie ja. Z prawej strony było dużo miejsca do dublowania. Uszkodził mi tylne aero i pozbawił pozycji. Strata rzędu 5-6 sekund.

2) PRO Lotnik 23:11 Powrót na tor pod kątem prostym w szybkiej części toru, dodatkowo obrócił samochodem tak, że jego spoiler znalazł się na mojej masce. Starałem się reagować ale i tak nie wystarczyło. W wyniku tego nieodpowiedniego zachowania miałem poważnie uszkodzony samochód włączając zawieszenie. Musiałem jechać na wczesny pitstop co zniszczyło strategię na wyścig. Lotnik zniszczył mi wyścig. Jechałem po P4, Wliczając tempo CQ.Myska realistycznie P5.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@kj5d: aaa, o tym mówisz. przestrzeliłem hamowanie, bo zasłoniłeś mi tarkę po lewej. nie było tutaj żadnego ataku.

•  

@Zeeet96: pierwsza sytuacja no bez przesady mialem wjechac w trawe i ryzykowac spina? Tym bardziej ze lagodnie akrecilem i jak najbardziej mogles sie tego spodziewac co do drugiej ja na prawde nie kojarze czegos takiego mozliwe ze mialem laga bo mialem moment wlasnie tam ze nagle stracilem przyczepnosc i mnie wyprzedziles ale na moim ekranie po prostu mnie wyminales naprawde przepraszam

•  

@fifa2195: jaką trawę? przecież widać jak zjeżdżam do środka toru, żeby zrobić ci miejsce. zostawiłem miejsca na około 1.5 szerokości samochodu, mogłeś się spokojnie zmieścić i nie uderzać we mnie. dobra, ale skończmy już tą sprawę ;)